BIPPiątek, 09.6.2023

NIE dla tlenku węgla – konkurs rozstrzygnięty!

NIE dla tlenku węgla – konkurs rozstrzygnięty!
Tragedie ludzkie często są następstwem niewiedzy, co może stać się, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach. Problem wzrasta szczególnie w okresie jesienno-zimowym, chociaż do akcji ratowniczo-gaśniczych związanych z tlenkiem węgla strażacy wyjeżdżają w ciągu całego roku.Celem Konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, gdyż ich właściwa postawa oraz świadomość zagrożenia, jakie niesie tlenek węgla, może uratować życie i zdrowie najbliższych. Czad jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”. To pokazuje jak ważne jest uczenie właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.Kształtowaniu właściwych postaw u dzieci i dorosłych ma służyć akcja społeczno-edukacyjna „NIE dla CZADU!”, w której m.in. można zdobyć czujki tlenu węgla oraz otrzymać ulotki zawierające porady, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem.

Konkurs odbywa się na etapach: gminnym, powiatowym, wojewódzkim i centralnym.Do eliminacji powiatowych zakwalifikowano 33 prace z 4 gmin powiatu gnieźnieńskiego (Miasto Gniezno, Gmina Gniezno, Gmina Witkowo, Gmina Czerniejewo) w trzech kategoriach wiekowych oraz prace wykonane przez wychowanków świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej.Jury w składzie: Robert Andrzejewski – przewodniczący, Anita Sekulska – sekretarz, Marek Kosmala – członek, Barbara Krzyżan – członek po dokonaniu oceny prac nagrodziło i zakwalifikowało do etapu wojewódzkiego prace następujących uczestników:

I grupa wiekowa (5-8 lat) kolejno miejsca zajęli:
I miejsce – Karolina Biskup – Przedszkole Samorządowe w Żydowie
II miejsce – Agnieszka Jankowiak – Zespół Szkół Publicznych w Czerniejewie
III miejsce – Nikodem Mazurkiewicz – Szkoła Podstawowa w Gorzykowie

II grupa wiekowa (9-12 lat):
I miejsce – Amelia Siódmiak – Szkoła Podstawowa w Modliszewku
II miejsce – Julia Jóźwiak – Szkoła Podstawowa nr 3 w Witkowie
III miejsce – Ludwik Kneblewski – Szkoła Podstawowa w Gorzykowie

III grupa wiekowa (13-16 lat)
I miejsce – Oliwia Dudtko – Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie
II miejsce – Joanna Kempska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Gnieźnie
III miejsce – Aleksandra Kupiec – Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie

IV grupę wiekową stanowili uczniowie niepełnosprawni szkół specjalnych, wychowankowie świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej (bez ograniczeń wiekowych).
W tej grupie została nagrodzona Anna Lemańska – pracownia plastyczna „LARGO” w Gnieźnie.

Wyróżnione zostały dwie prace: Amelii Janickiej (Szkoła Podstawowa w Goślinowie) i Mikołaja Wójcika (Szkoła Podstawowa nr 5 w Gnieźnie).

15 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyło się oficjalne rozdanie nagród; ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie; uczestnikom konkursu, które wręczyli: Alina Kujawska-Matanda członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Marek Kosmala Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego oraz st. kpt. mgr inż. Bartosz Klich Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie. Po ceremonii wręczenia nagród uczestnicy Konkursu zwiedzali siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki