Michał Leśniewski z Gniezna na podium V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
19 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, podczas której laureat otrzymał nagrody i niezliczone wyrazy uznania. Na drodze do tego sukcesu pokonał ponad 7000 uczniów z całej Polski!
Piąta, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej była wyjątkowa nie tylko
ze względu na rekordową liczbę uczestników. Po raz pierwszy w historii olimpiady, zwycięstwo wywalczyła dziewczyna! Nagrodami za osiągnięcie najlepszego po trzech etapach wyniku są m.in.: zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki czy praktyki w firmach logistycznych.
Różnica miÄ™dzy pierwszym miejscem a drugim, które zajÄ…Å‚ wÅ‚aÅ›nie MichaÅ‚ LeÅ›niewski, to tylko 0,5 punktu, co Å›wiadczy o wyrównanym, wysokim poziomie wiedzy tegorocznych laureatów. Sukces MichaÅ‚a jest o tyle wiÄ™kszy, że w olimpiadzie braÅ‚ udziaÅ‚ po raz pierwszy. Jest on tegorocznym maturzystÄ… o rozlegÅ‚ych zainteresowaniach – lubi informatykÄ™, sporty rekreacyjne, podróże oraz gry komputerowe.
Tegoroczna zwyciężczyni, Zuzanna Feliks, próbowała swoich sił w zeszłorocznej edycji olimpiady
i dotarła etapu okręgowego. W tym roku, do pokonania było znacznie więcej uczniów, to jednak zmobilizowało Zuzannę, która nie tylko zakwalifikowała się do finału, ale zgromadziła najwięcej punktów. Trzecie miejsce zajął Rafał Hachaj, maturzysta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku.
Zaszczytny tytuł Najlepszej Szkoły V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił w tym roku
do Zespołu Szkół Ekonomicznych z Międzyrzeca Podlaskiego. Szkoła ta, wprowadziła do finału aż sześciu uczestników, których suma punktów, potwierdziła ich świetne przygotowanie
i zaangażowanie nauczycieli w kształcenie na najwyższym poziomie. W tym roku, wśród najlepszych szkół dominują placówki z południa i ze wschodu Polski. Oprócz uhonorowanej szkoły z Międzyrzeca Podlaskiego, bardzo dobre wyniki osiągnęły reprezentacje Zespołu Szkół Ekonomicznych z Opola i Zespołu Szkół nr 3 z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Wszyscy finaliÅ›ci olimpiady już dzisiaj mogÄ… o sobie powiedzieć – wygrani. Pokonali ponad 7000 uczniów z 265 szkół z caÅ‚ej Polski. Każdy z nich zdobyÅ‚ uprawnienie do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego. W zależnoÅ›ci od zdobytego miejsca, finaliÅ›ci bÄ™dÄ… w peÅ‚ni lub częściowo zwolnieni z czesnego na studiach w Wyższej Szkole Logistyki.
„Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to swego rodzaju program rozwoju talentów. Z roku na rok, do walki przystÄ™puje coraz wiÄ™cej uczniów, coraz wiÄ™cej pracodawców interesuje siÄ™ losami tych zdolnych ludzi – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej SzkoÅ‚y Logistyki. FinaliÅ›ci olimpiady rozpoczynajÄ… swÄ… logistycznÄ… karierÄ™ od sukcesu, trudno wyobrazić sobie lepszy start. JesteÅ›my przekonani, że ci mÅ‚odzi ludzie Å›wietnie poradzÄ… sobie na studiach, bÄ™dÄ… siÄ™ rozwijać
i pogłębiać swojÄ… pasjÄ™ podczas staży i praktyk, na które już dziÅ› zapraszajÄ… ich najwiÄ™ksze firmy logistyczne.”
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu
to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni
z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Pierwsza edycja, w której udział wzięło 1835 uczestników, odbyła się w 2008 roku. Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie
i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną, popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych.
Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.