BIPPiątek, 02.6.2023

Nagrodzony Prymas z Kaszub

Nagrodzony Prymas z Kaszub
26 kwietnia br. Zarząd TMG przyznał Staroście Gnieźnieńskiemu Dariuszowi Pilakowi nagrodę w postaci repliki ceramicznej płytki romańskiej symbolizującej orła za najlepszą publikację roku 2012 dla pozycji „Prymas z Kaszub”.

Co ciekawe replika płytki pochodzi z badań wykopaliskowych przeprowadzonych na terenie grodu książęcego na Wzgórzu Lecha. Bogato zdobione płytki przeznaczone były do wystroju rezydencji książęcej.

„Prymas z Kaszub” od momentu wydania cieszy się ogromna popularnością. Dzieło przedstawia sylwetkę i życie pochodzącego z Kaszub ks. arcybiskupa Henryka Muszyńskiego, ze szczególnym uwzględnieniem jego 20-letniej posługi na stolicy arcybiskupiej i metropolitalnej w Gnieźnie. W książce nie zabrakło wspomnień z okresu dzieciństwa i młodości spędzonych przez jej bohatera na Pomorzu. Nie dziwi więc, że pozycja ta zdobyła popularność także poza granicami naszego województwa. Nakład, który niekomercyjnie rozprowadzany był przez Powiat Gnieźnieński wyczerpał się bardzo szybko, jednak zainteresowanie książką wciąż rosło. W związku z tym Wydawnictwo „Fundacja Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego” z Gdańska jeszcze w roku 2012 podpisało stosowną umowę licencyjna z Powiatem Gnieźnieńskim na jednorazowe prawo do publikacji książki i dystrybuowanie jej w księgarni internetowej www.kaszubskaksiazka.pl.

Wszystkich zainteresowanych publikacją, zapraszamy zatem do odwiedzenia w/w strony.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki