BIPŚroda, 31.5.2023

Pierwsza aplikacja mobilna o Szlaku Piastowskim gotowa!

Pierwsza aplikacja mobilna o Szlaku Piastowskim gotowa!
na smartfony poświęconą Szlakowi Piastowskiemu.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego a prace nad nim trwały ponad pół roku.

Szlak Piastowski Mobile to pierwsza kompleksowa aplikacja turystyczna dotycząca jednego z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych szlaków turystycznych w Polsce. Aplikacja jest darmowa i zawiera najważniejsze informacje o atrakcjach turystycznych Szlaku Piastowskiego, bazie noclegowej, muzeach, także wydarzeniach dziejących się na Szlaku. Oprócz tego dzięki aplikacji możemy poznać ciekawe miejsca nie znajdujące się stricte w obrębie Szlaku Piastowskiego, takie jak np. ciekawe muzea czy wszelkiego rodzaju szlaki turystyczne regionu. Każde z miejsc o którym można dowiedzieć się z aplikacji posiada także pełne dane teleadresowe co pozwala bezpośrednio skontaktować się z danym obiektem lub odwiedzić jego stronę www.

Aplikacja posiada także funkcję wytyczania trasy do miejsc przy użyciu geolokalizacji. Dodatkowymi atutami jest czytnik kodów QR oraz funkcja Augmentem Reality – czyli tzw. rzeczywistość rozszerzona – pozwala ona w czasie rzeczywistym za pomocą obrazu z kamery nakierować użytkownika na ciekawe miejsca w jego otoczeniu. Aplikacja dostępna jest w języku polskim, angielskim i niemieckim. Jest w pełni modyfikowalna i cały czas rozwijana oraz rozbudowywana, tak by każdy kto zechce odwiedzić nasz region miał w jednym miejscu najważniejsze informacje o interesujących go obiektach.

Obecnie aplikacja działa na platformach Android oraz IOS w późniejszym czasie będzie również dostępna na platformę Windows Mobile. Zachęcamy do pobierania i testowania aplikacji – można ją pobrać ze strony: www.szlakpiastowski.com.pl. Aplikację znaleźć można także w internetowych sklepach z aplikacjami dostępnymi bezpośrednio z urządzeń przenośnych.

Mateusz Wrzesiński
OT „Szlak Piastowski”drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki