BIPPiątek, 09.6.2023

Dary dla domu dziecka

Latem plac zabaw placówki wzbogacił się o drewniane zabawki wykonane w ramach zajęć resocjalizacyjnych w jednym z ośrodków funkcjonujących w powiecie Teltow Flaeming. W dniu 20 grudnia br. przyjechał bus pełen słodkich prezentów.

Przyjaciele zza Odry
Z rozwoju współpracy zadowolony jest starosta Jacek Kowalski. - Kiedy rozpoczynaliśmy przed dwoma laty nie sądziłem, że tak szybko się rozwinie. Dziś z przyjaciółmi zza Odry współpracują osoby niepełnosprawne, sportowcy, urzędnicy, młodzież i samorządowcy. Władze powiatu w najbliższym czasie zapoznają się z rozwiązaniami jakie stosuje Teltow Flaming w zakresie służby zdrowia. - To ciekawe rozwiązanie, gdyż szpital u nich prowadzi Czerwony Krzyż. Zadanie to przejęte zostało w ramach porozumienia zawartego przez organizację pozarządową z państwem. Funkcjonuje to dobrze. Może uda się to przełożyć na nasz grunt - zastanawiaj się starosta.

Przyjaźń owocuje
W Gnieźnie spotkaliśmy wielu życzliwych ludzi. Nawiązaliśmy sporo przyjaźni, które jak sądzę, będą owocować. Regularnie staramy się pomagać dzieciom, stąd nasza dzisiejsza wizyta - twierdzi starosta Peer Giesecke. W powiecie Teltow Flaeming różni ludzie angażuje się w pomoc dla Domu Dziecka. Od strażaków po młodzież i Czerwony Krzyż, w którym działa starosta. Już w lutym 2005 roku nastąpi pierwsza wymiana młodzieży szkolnej. W planie wizyty Niemców było zwiedzanie Katedry, po której gości oprowadzał ksiądz kanonik Jan Kasprowicz. Następnie delegacja spotkała się z biskupem Wojciech Polakiem. W dniu 21 grudnia wzięli udział w sesji Rady Powiatu oraz zwiedzali siedzibę gnieźnieńskiej kolei wąskotorowej. Rewizyta, w której prawdopodobnie wezmą udział przewodniczący komisji Rady Powiatu, już za kilka miesięcy.

wigwamy - dar z Powiatu Teltow-Flaming dla Domu Dziecka (lipiec 2004 r.)
kolejka drewniana - dar z Powiatu Teltow-Flaming dla Domu Dziecka (lipiec 2004 r.)
wizyta Starosty Peer'a Giesecke na uroczystej Sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego w dniu 21 grudnia 2004 r.

jp

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki