BIPPiątek, 02.6.2023

Popłynęły Zielone Nuty

Popłynęły Zielone Nuty
Uroczystego otwarcia konkursu muzycznego dokonali organizatorzy: Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego - Alina Kujawska-Matanda oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Kłecku - Adam Serwatka.
Życząc uczestnikom udanej zabawy i rozwijania swoich pasji artystyczno-ekologicznych, oficjalnie rozpoczęto festiwalowe prezentacje. Udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Ekologicznej zgłosiło 5 placówek z powiatu gnieźnieńskiego, 1 z powiatu wągrowieckiego i 1 z powiatu słupeckiego. Wszystkie występy zostały przygotowane z dużym zaangażowaniem, zarówno występujących zespołówjak i ich opiekunów, stądpoziom festiwalu był bardzo wysoki.

Po wnikliwych naradach komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody w następujących kategoriach:

za najpiękniejszą piosenkę o tematyce ekologicznej dla:
  • Specjalnego OśrodkaSzkolno-Wychowawczego w Słupcy „Jasne niebo, czysta woda”
  • Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gniezna „Ekologiczny rap”
za ciekawą aranżację wykonywanego utworu dla:
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego wKłecku „Jak zielono będzie wokół nas”
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie (Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do pracy) „Szanuję ją...”
za wyjątkowy styl i poczucie rytmu dla:
  •  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie „Tęczowa śmieciarka”
  •  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie (Szkoły Podstawowej nr 14) „Stokrotka”
za ogólny wyraz artystyczny uczestników dla:
  • Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kłecka „Ekologiczny rap”
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wągrowcu „Bo na świecie pięknie będzie”
Nagrody (w postaci m.in. zestawów do malowania) wszystkim wykonawcom wręczali: Alina Kujawska-Matanda - Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Magdalena Musiałowicz -Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Adam Serwatka Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku, Włodzimierz Jankowski - Prezes Koła nr 59 „Szarak” w Mieleszynie, Romuald Pęcherski - Łowczy w Kole nr 59 „Szarak” w Mieleszynie oraz Tomasz Pokładecki z Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Dodatkowymi atrakcjami festiwalu były miedzy innymi: gościnny występ zespołu muzycznego, przejażdżki quadem oraz „gazikiem”, a także zwiedzanie gospodarstwa agroturystycznego. Na wszystkich uczestników muzyczno-ekologicznej zabawy czekał również gorący posiłek.

Forma edukacji ekologicznej, jaką jest organizacja festiwalu nie tylko upowszechnia wiedzę o przyrodzie i propaguje konkretne zachowania korzystne dla środowiska, ale co bardzo ważne – przez zabawę inspiruje dzieci i młodzież do działań w zakresie jego ochrony. Jest to także forma aktywnej i kreatywnejformy spędzania czasu, dzięki której możliwa jest wymiana doświadczeń artystycznych i proekologicznych oraz co równie istotne -rozwijanie wrażliwości estetycznej uczestników poprzez ich bezpośredni kontakt z przyrodą i muzyką.

Warto wspomnieć, że w ostatnich dniach Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku obchodził doniosły jubileuszu 20-lecia istnienia. Z tej okazji dyrekcji i pracownikom Ośrodka gratulowano dotychczasowej aktywności i udanych przedsięwzięć proekologicznych, życząc dalszych sukcesów szczególnie przy organizacji kolejnych edycji festiwalu „Zielone Nuty”.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki