BIPCzwartek, 08.6.2023

Umowa na budowę biblioteki przy I LO podpisana

Umowa na budowę biblioteki przy I LO podpisana
Budynek, który mieścić się będzie w patio dzielącym I LO i Muzeum Początków Państwa Polskiego powstanie do końca 2014 roku. Jak zapewnia wykonawca, prace związane z tą inwestycją nie utrudnią funkcjonowania zarówno szkoły, jak i muzeum.

Wartość inwestycji to ponad milion złotych, które na realizację zadania publicznego o charakterze inwestycyjnym pn. „Funkcjonalny podział budynku Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - budowa biblioteki i czytelni w patio budynku współużytkowanego przez I Liceum Ogólnokształcące i MPPP” przekazał Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.20 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisano porozumienie pomiędzy Województwem Wielkopolskim i Powiatem Gnieźnieńskim ww. sprawie. Sygnatariuszami porozumienia są oraz Starosta Dariusz Pilak i Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Alina Kujawska-Matanda. Zgodnie z zapisami porozumienia inwestycja ma się zakończyć przed rozpoczęciem roku szkolnego 2014/2015.

Chcemy, aby z początkiem nowego roku szkolnego uczniowie I LO mogli zacząć korzystać z biblioteki i czytelni. Poza tym forma, którą wypracowaliśmy z Urzędem Marszałkowskim jest też taka, by w tej bibliotece i czytelni mogła być przestrzeń otwarta, służąca organizacji działań zewnętrznych – zaznacza Starosta Dariusz Pilak. - Blisko znajduje się Kolegium Europejskie, jest Uniwersytet Trzeciego Wieku, są instytucje, które mogłyby z tych obiektów skorzystać. Chcielibyśmy tę przestrzeń otworzyć dla mieszkańców powiatu - dodaje.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki