BIPCzwartek, 08.6.2023

Powiat na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

Powiat na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
wziąć udział w licznych warsztatach i pokazach, obejrzeć ciekawe wystawy oraz spróbować regionalnych przysmaków.

Wszystko to w ramach jednego wydarzenia – dziesiątej edycji Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. W przedsięwzięciu, odbywającym się pod hasłem: „Artystyczna Rewolucja”, udział wzięło ok. 250 wystawców: artystów, plastyków, rzemieślników, pracowni plastycznych i firm oferujących artykuły do twórczości plastycznej. Targi odwiedziło około 12.000 zwiedzających.

Ręcznie robiona biżuteria, nietuzinkowe kapelusze i torebki, a także zabawki, figurki, obrazy czy porcelana – to tylko część produktów prezentowanych podczas imprezy. Każdy z łatwością mógł znaleźć coś dla siebie, swoich bliskich lub po prostu poszukać inspiracji do własnych artystycznych działań. Dla zwiedzających, dorosłych i dzieci, przygotowano liczne warsztaty, dzięki którym mogli zgłębić tajniki rękodzieła.

W Festiwalu uczestniczył również Powiat Gnieźnieński, reprezentowany przez lokalnego rękodzielnika Pana Pawła Lewickiego – właściciela Pracowni Rękodzieła Artystycznego w skórze „Koneser”. Powiat był jednym z kilkunastu samorządów i organizacji pozarządowych prezentujących się podczas imprezy. Odwiedzający stoisko Powiatu mogli pozyskać informacje na temat walorów turystycznych, gospodarczych i historycznych miejsca, gdzie powstała Polska oraz otrzymać materiały promocyjne.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki