BIPPoniedziałek, 21.6.2021

Zapłonęło „Światło dla Majdanu”

Zapłonęło „Światło dla Majdanu”
Na znak solidarności z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy drzwi Starostwa Powiatowego w Gnieźnie były otwarte dla każdego, komu nie jest obojętny los ukraińskiego narodu. Wśród osób, które spotkały się w ten wyjątkowy wieczór w Starostwie byli nie tylko pracownicy i członkowie ich rodzin, ale także goście z Ukrainy.

Podczas, gdy w oknach urzędu płonęły symboliczne świece, na Sali Sesyjnej Starostwa odbyło się spotkanie na którym głos zabrały panie Valentyna Cherevchenko – studentka IKE UAM w Gnieźnie oraz Ludmiła Doroszenko – Ukrainki, które serdecznie podziękowały za symboliczny, ale wiele znaczący gest dla ukraińskiego Narodu.Obecna na spotkaniu dr Katarzyna Jędraszczyk z Zakładu Kultury Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej IKE UAM apelowała, żeby za kilka lat, kiedy decydować będzie się rola Ukrainy w Unii Europejskiej, wciąż pamiętać, że 21 lutego 2014 r., przy blasku symbolicznych świec wspieraliśmy naszych sąsiadów.

Starosta Dariusz Pilak podziękował wszystkim obecnym za pamięć o Ukrainie i okazane jej w tak trudnych chwilach wsparcie. Wyraził także przekonanie, że kierując się rozwagą i mądrością ukraińskie społeczeństwo dokona właściwego wyboru drogi ku stabilizacji.
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych