BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Uniformy dla urzędników gnieźnieńskiego Starostwa!

Uniformy dla urzędników gnieźnieńskiego Starostwa!
Od 5 maja w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie obowiązywać będzie szyty na miarę strój służbowy z logo Powiatu Gnieźnieńskiego nawiązujący do projektu „Tu powstała Polska”.

Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, zapytany o ewentualne regulacje związane z ubiorem urzędników stwierdził, że taka zmiana jest potrzebna i konieczna dla podniesienia standardów obsługi mieszkańców. Ściśle określony strój z odpowiednimi logotypami ma także wpłynąć na identyfikację pracownika z miejscem pracy oraz tradycją powiatu, jako miejsca, gdzie powstała Polska.

Wybór projektów ubrań zakończy się z dniem 11 kwietnia. Od 5 maja nowe uniformy stopniowo otrzymywać będą kolejne wydziały.

Według władz starostwa odpowiednim strojem dla mężczyzn ma być grafitowy garnitur, biała koszula i krawat w odcieniu bordo. Kobiety otrzymają spódniczki za kolana, białe bluzki z apaszką oraz żakiety. Dodatkowym atrybutem dla kobiet ma być biżuteria z logo Powiatu. Zakup pierwszego kompletu stroju Starostwo finansować będzie z budżetu. Raz w roku pracownicy otrzymają dodatkowe środki na wymianę garderoby.

Władze Powiatu przewidują jednak odstępstwa od nowej reguły. W każdy piątek pracownicy Starostwa będą mogli przyjść do urzędu w stroju nieformalnym, zachowując jednak obowiązujące w instytucjach publicznych zasady. W zamian za to, Starostwo zamierza wprowadzić nowatorska zasadę, aby w historyczne stroje, nawiązujące do czasów wojów i rycerzy – początków polskiej państwowości, ubierali się urzędnicy oddelegowani do pracy podczas uroczystości patriotycznych i świąt państwowych. Pierwsza okazja do zaprezentowania nowego oblicza Powiatu już za miesiąc - podczas uroczystości upamiętniającychuchwalenie Konstytucji 3 maja.

Ponadto w okresie wakacyjnym na wewnętrznym dziedzińcu Starostwa rozbita ma zostać średniowieczna osada, w której będzie można skosztować słowiańskich przysmaków, spróbować swoich sił w łucznictwie oraz uczestniczyć w rytualnych postrzyżynach. Przed wejściem do budynku znajdować ma się także średniowieczna maszyna oblężnicza wypożyczona z zaprzyjaźnionego grodu w Pobiedziskach.

Nowe zwyczaje mają przełamywać sztuczne bariery, które wznoszone są często na linii urzędnik – obywatel. Czy nowa moda i cykliczne spotkania z kulturą Słowian przyjmą się w Starostwie? Pozostaje nam czekać na pierwsze dni maja, oceny naszych mieszkańców i samych urzędników.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki