BIPCzwartek, 18.10.2018

O lesie i ekologii na gnieźnieńskich prezentacjach

O lesie i ekologii na gnieźnieńskich prezentacjach
Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne otworzyła Prezes Polskiego Klubu Ekologicznego – Koła w Gnieźnie – Grażyna Bernaciak, która powitała zaproszonych gości wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych.Spotkanie uświetniła prezentacja Michała Michalaka – Nadleśniczego Nadleśnictwa Gniezno, poruszająca zagadnienia związane z gospodarką leśną.Program prezentacji obejmował również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i fotograficznego, przedstawienia teatralne,konkurs wiedzy o lesie oraz pokaz prezentacji multimedialnej.

Wyniki XIX Gnieźnieńskich Prezentacji Ekologicznych:
  • Kategoria: Przedstawienie teatralne.
    Wyróżnienia: Przedszkole nr 3 Kubuś Puchatek w Gnieźnie, Przedszkole nr 8 Mali Polanie w Gnieźnie, Przedszkole nr 1 w Trzemesznie Chatka Puchatka, Przedszkole w Kłecku.

  • Kategoria: Konkurs plastyczny
    I miejsce: Nadia Fiebich - Szkoła Podstawowa w Karniszewie,
    II miejsce – Jagoda Majerowicz – Szkoła Podstawowa w Kruchowie, Natalia Kubalewska – Szkoła Podstawowa nr 6 w Gnieźnie,
    III miejsce – Judyta Wiernowolska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Gnieźnie.
    Wyróżnienie: Jakub Tronowicz – Szkoła Podstawowa nr 6 w Gnieźnie, Dawid Kazimierczak – Szkoła Podstawowa w Karniszewie, Natasza Glubiak – Szkoła Podstawowa nr 6 w Gnieźnie.

  • Kategoria: Konkurs wiedzy
    I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Gnieźnie,
    II miejsce – Szkołą Podstawowa nr 9 w Gnieźnie,
    III miejsce – Szkoła Podstawowa w Karniszewie.
    Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa w Kłecku.

  • Kategoria: Konkurs fotograficzny
    Wyróżnienia: Mikołaj Bosacki – Gimnazjum w Zdziechowie, Weronika Roszkowiak – Gimnazjum w Mieleszynie, Agata Steć – Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie, Sandra Szymańska – Gimnazjum w Trzemesznie.

  • Kategoria: Prezentacja multimedialna
    I miejsce – Weronika Kozłowska I Liceum Ogólnokształcące, Dawid Kubiak Zespół szkół Ekonomiczno – Odzieżowych w Gnieźnie,
    II miejsce – Agata Rozmus –I Liceum Ogólnokształcące,
    III miejsce – Grażyna Żabczyńska Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego.

Wyróżnienia:
Daniel Szczygieł - Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego, Natalia Bartkiewicz - Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego, Rafał Janas - Zespół Szkół Ponadgimnazjanych nr 2.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania się w sprawy ekologii, tym bardziej, że w tym roku obchodzimy 90 lecie Lasów Państwowych.

Prezentacje odbyły się w ramach przedsięwzięcia„Pogłębianie świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną”. Dofinansowane zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.XIX Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne są organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przy współudziale Starostwa Powiatowego - Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Nadleśnictwa Gniezno. Nad przebiegiem całości akcji czuwał Polski Klub Ekologiczny – Okręg Wielkopolski – Koło w Gnieźnie. Celem tegorocznej edycji było upowszechnienie wiedzy z ekologii i ochrony przyrody, informowanie o walorach przyrodniczych i zagrożeniach środowiskowych, zwrócenie uwagi na historię i tradycję Lasów Państwowych.




drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

 

 
reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych