BIPPiątek, 02.6.2023

UKS TUZINEK Gniezno dziesiątą drużyną w Polsce!

UKS TUZINEK Gniezno dziesiątą drużyną w Polsce!


Zespół z Gniezna znalazł się w grupie z zespołami z Marek k/Warszawy, Kielc i Świebodzic. Gnieźnianki rozpoczęły mistrzostwa w Kępnie od porażki z zespołem Marcovia 2000 Marki 15:6, jak się później okazało brązowym medalistą Mistrzostw Polski. W drugim spotkaniu tego dnia dziewczynki z Tuzinka zmierzyły się z ekipą Korony Handball Kielce. Tym razem młode piłkarki ręczne z Gniezna zdecydowanie lepiej radziły sobie na parkiecie. Pokonały swoje rywalki pewnie różnicą 3 bramek 11:8. W ostatnim pojedynku grupowym UKS Tuzinek zmierzył się z Victorią Świebodzice. Gnieźnieńskie szczypiornistki niestety przegrywają 16:9. UKS Tuzinek Gniezno zajmuje III miejsce w grupie i w dalszej fazie mistrzostw walczy o miejsca 9-12.

W trzecim dniu zawodów po losowaniu gnieźnieński team trafia na zespół MKS Brodnica. Gnieźnianki pewnie wygrywają 17:11. Po kilku godzinach drużyna z Gniezna staje do walki z kolejnym przeciwnikiem jakim jest drużyna Vambresia Wąbrzeźno. Szczypiornistki z Grodu Lecha po bardzo dobrym meczu pokonują swoje rówieśniczki z kujaw 16:12.

W ostatni dzień Mistrzostw Tuzinekw meczu o 9 miejsce zmierzył się z zespołem Zgoda Ruda Śląska. Niestety mecz ten od samego początku nie ułożył się po myśli gnieźnianek. Przegrywając już kilkoma bramkami nasze dziewczęta walczyły do końca. Niestety zabrakło czasu na odrobienie strat i mecz zakończył się minimalną przegraną 17:18.

Tym samym zespół dzieci UKS Tuzinek Gniezno wywalczył X miejsce w Finale Mistrzostw Polski.

Kolejność Mistrzostw Polski
 1. MKS Karczew
 2. MTS Kwidzyn
 3. UKS Marcowia 2000 Marki
 4. UKS Mutka Zielonka
 5. Olimp Grodków
 6. MKS Victoria Świebodzice
 7. Kusy Szczecin
 8. Kusy Kraków
 9. Zgoda Ruda Śląska
 10. UKS Tuzinek MOS Gniezno
 11. Vambresia Wąbrzeźno
 12. Olszynka Dzikowiec
 13. Roxa Lublin
 14. Korona Handball Kielce
 15. MKS Brodnica
 16. MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice


Drużyna UKS TUZINEK GNIEZNO wystąpiła w składzie: bramkarki: Weronika Wilkosz i Karolina Jasińska, zawodniczki z pola: Klaudia Balcerek, Martyna Dolacińska, Paula Gola, Aleksandra Krause, Patrycja Kuszak, Katarzyna Ochocka, Roksana Paluch, Klaudia Polańska, Oliwia Pudelewicz, Maria Rybicka, Wiktoria Serbin i Wiktoria Woźniak.

Serdecznie gratulujemy


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki