BIPPiątek, 09.6.2023

Znamy dożynkowych Starostów

Znamy dożynkowych Starostów
Starosta Dariusz Pilak wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Kłecko Markiem Kozickim oraz Wójtem Gminy Niechanowo Eugeniuszem Zamiarem, odwiedzili Starostów Dożynkowych, by osobiście podziękować im za przyjęcie roli reprezentantów wszystkich rolników z naszego powiatu na tegorocznych Dożynkach i wręczyć im oficjalne gratulacje.

Starostą wybrany został pan Zbigniew Stajkowski, który od 1992 roku wraz z żona Izabelą prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 70 hektarów. W gospodarstwie ma miejsce kompleksowa uprawa roślin przemysłowych, warzyw i zbóż: pszenicy, owsa, pszenżyta, ogórka gruntowego, cebuli, dyni i innych. Gospodarstwo pana Zbigniewa jest w pełni zmechanizowane. Uprawy warzyw kontraktuje Grupa Producentów Warzyw „Chrobry” w Kłecku oraz PPZ „Trzemeszno” Sp. z o. o.

Starościną została pani Dorota Marciniak. Wraz z mężem Jarosławem prowadzi gospodarstwo rolne w miejscowości Mierzewo. Gospodarstwo ukierunkowane jest na hodowlę bydła mlecznego. W gospodarstwie uprawiane są przede wszystkim zboża i rzepak. Pani Dorota jest także Prezesem UKS „Jarząbek” Jarząbkowo oraz członkinią Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Jarząbkowie Kola Gospodyń Wiejskich. Pani Starościna jest mamą trójki dzieci.

W okolicznościowych listach Starosta wraz z przedstawicielami Gmin zwrócili uwagę, że niełatwa praca w gospodarstwie powinna być zauważana i doceniana. Zaznaczyli także, że codzienne obowiązki rolników to bardzo często nie tylko uprawa i hodowla, ale i umiłowanie natury i dbałość o otaczającą człowieka przyrodę.

31 sierpnia Dożynki w Kłecku rozpocznie Msza św., po niej nastąpi część oficjalna po której na wszystkich gości czekać będzie bogaty program kulturalno-rozrywkowy, zwieńczony zabawą taneczną.

Już dziś zapraszamy do Kłecka!
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki