BIPPoniedziałek, 06.12.2021

Z wizytą na budowie biblioteki

Z wizytą na budowie biblioteki
Prace przebiegają bez zastrzeżeń. Obecnie na terenie inwestycji wykonano już miedzy innymi zadaszenie, tynki, posadzki oraz przygotowano instalacje: elektryczną i ogrzewania podłogowego. Biblioteka ma rozpocząć swoje funkcjonowanie w roku szkolnym 2014/2015.

Przypomnijmy, 20 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisano porozumienie pomiędzy Województwem Wielkopolskim i Powiatem Gnieźnieńskim w sprawie przejęcia przez Powiat Gnieźnieński do realizacji zadania publicznego o charakterze inwestycyjnym pn. „Funkcjonalny podział budynku Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - budowa biblioteki i czytelni w patio budynku współużytkowanego przez I Liceum Ogólnokształcące i MPPP”.

Biblioteka to kluczowa inwestycja dla funkcjonowania szkoły, która będzie służyć zarówno uczniom, jak i mieszkańcom Gniezna. Nowa inwestycja zakończy także spory lokalowe pomiędzy sąsiadującymi ze sobą jednostkami.

Na budowę nowej biblioteki Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazał ponad 1 mln złotych,a Powiat Gnieźnieński zobowiązał się do realizacji budowy obiektu. Powiat przeznaczy także część środków własnych na wyposażenie nowej biblioteki.

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych