BIPPiątek, 09.6.2023

Z wizytą na budowie biblioteki

Z wizytą na budowie biblioteki
Prace przebiegają bez zastrzeżeń. Obecnie na terenie inwestycji wykonano już miedzy innymi zadaszenie, tynki, posadzki oraz przygotowano instalacje: elektryczną i ogrzewania podłogowego. Biblioteka ma rozpocząć swoje funkcjonowanie w roku szkolnym 2014/2015.

Przypomnijmy, 20 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisano porozumienie pomiędzy Województwem Wielkopolskim i Powiatem Gnieźnieńskim w sprawie przejęcia przez Powiat Gnieźnieński do realizacji zadania publicznego o charakterze inwestycyjnym pn. „Funkcjonalny podział budynku Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - budowa biblioteki i czytelni w patio budynku współużytkowanego przez I Liceum Ogólnokształcące i MPPP”.

Biblioteka to kluczowa inwestycja dla funkcjonowania szkoły, która będzie służyć zarówno uczniom, jak i mieszkańcom Gniezna. Nowa inwestycja zakończy także spory lokalowe pomiędzy sąsiadującymi ze sobą jednostkami.

Na budowę nowej biblioteki Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazał ponad 1 mln złotych,a Powiat Gnieźnieński zobowiązał się do realizacji budowy obiektu. Powiat przeznaczy także część środków własnych na wyposażenie nowej biblioteki.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki