BIPPiątek, 09.6.2023

Tak niewiele wystarczy by uratować życie

Tak niewiele wystarczy by uratować życie
Pokazy i warsztaty to już stały element prowadzonej od trzech lat akcji „Bezpieczne wakacje”. Tegoroczny projekt zainaugurowano za sprawą nieodpłatnej możliwości przeprowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdu.
„Swój udział w tym przedsięwzięciu zgłosiły wszystkie stacje kontroli Pojazdów z naszego powiatu” – mówi koordynatorka akcji Małgorzata Cichomska-Szczepaniak – Sekretarz Powiatu. „Tym razem, 1 sierpnia w urzędzie Starostwa w godzinach 8.30 – 11.30 oraz 12.30 – 15.00 każda z chętnych osób będzie mogła poznać ABC pierwszej pomocy oraz przećwiczyć swoje umiejętności na specjalnych fantomach” – dodaje.

Każdy powinien zapamiętać, ze w przypadku wypadku komunikacyjnego to brak udzielenia pomocy może najbardziej zaszkodzić drugiemu człowiekowi – powiedział zastępca dyrektora ds. lecznictwa Mateusz Hen z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Zaznaczył także, że w przypadku telefonu na numer alarmowy 112 doskonale wyszkoleni dyspozytorzy przeprowadzą nas fachowo przez proces udzielenia pomocy przedmedycznej poszkodowanemu.

Również Komendant KP PSP w Gnieźnie mł. bryg. Jacek Michalak podziela zdanie, że każdy z nas za sprawą podstawowych umiejętności może w przypadku zagrożenia uratować życie drugiemu człowiekowi.

Alina Kujawska-Matanda - Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego zaznaczyła, że celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem szeroko pojmowanego bezpieczeństwa w podróży i podczas wypoczynku. Dodała, że chociaż Powiat nie prowadzi w tym zakresie statystyk to jeżeli wiedza nabyta podczas warsztatów i pokazów lub wykonane badanie techniczne - pomogą chociaż jednej osobie lub zapobiegną nawet jednemu wypadkowi – cel akcji zostanie osiągnięty.
Wszystkich, którzy chcą nabyć lub uzupełnić swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zapraszamy już w najbliższy piątek do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki