BIPSobota, 03.6.2023

Rozmowa z nutami w tle…

Rozmowa z nutami w tle…
Tak, w tym roku - już po raz kolejny w Gnieźnie gościć będziemy Akademię Gitary. Powiat Gnieźnieński od wielu lat jest partnerem Festiwalu, który swoim zasięgiem obejmuje całą Wielkopolskę.Chcemy zaproponować naszym mieszkańcom kulturalną rozrywkę na najwyższym poziomie, a święto sześciu strun doskonale spełnia ten warunek. Jako Starosta Gnieźnieński bardzo cieszę się z faktu, że nasze działania przyciągają do Gniezna tak znakomitych artystów jak chociażby Łukasz Kuropaczewski, AviAvital, czy Jan Janga Tomaszewski.

Siódemka to wyjątkowa cyfra – czy tegoroczna odsłona Akademii Gitary będzie wyjątkowa?
Zdecydowanie będzie niepowtarzalna. Po pierwsze - odbędzie się w murach Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Kostrzewskiego. Liceum dysponuje przestronną aulą, w której zgromadzi się liczna publiczność, a przez to wrażenia z koncertu mogą być naprawdę imponujące. Po drugie - na inauguracyjnym koncercie 16 sierpnia usłyszymy prawykonanie kompozycji „Jerusalem Concerto” Angelo Gilardino, dedykowanej specjalnie AviAvitalowi i Łukaszowi Kuropaczewskiemu. Wyjątkowym w tej edycji Festiwalu jest także projekt Akademia Gitary Kids skierowany do najmłodszych odbiorców, którzy zostaną zaproszeni do muzycznej podróży przez tańce świata.

Panie Starosto, czym w kilku słowach jest dla Pana Akademia Gitary?
Dzięki organizacji - w miejscu, gdzie powstała Polska - tak wyjątkowego cyklu koncertów - Gniezno i powiat gnieźnieński na stałe zagościły na kulturalnej mapie naszego Kraju. Ten gitarowy Festiwal dźwięków pozwala obcować z wybitnymi artystami i wirtuozami strun. Uważam, że nie jest to wyłącznie uczta dla melomanów. Tu każdy znajdzie coś dla siebie i nie wątpię, że po pierwszym spotkaniu z gitarą – już zawsze będzie uczestniczyć w kolejnych odsłonach projektu.Przecież nic, tak jak muzyka nie porusza ludzkich uczuć. Muzyka jest czymś uniwersalnym i ponadczasowym: bawi, wycisza, skłania do refleksji, wzrusza i pociesza. Trafia w najskrytsze zakamarki ludzkiego serca i sprawia, że nasze życie staje się piękniejsze. Wyjątkową siła Festiwalu jest jego dostępność.

Po takiej rekomendacji nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić Państwa na Festiwal Akademii Gitary w Gnieźnie.
Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do skorzystania z festiwalowych propozycji. Inauguracja 16 sierpnia w Auli I Liceum Ogólnokształcącego i koncert pochodzącego z Gniezna Łukasza Kuropaczewskiego. Program Festiwalu znajduje się na stronach internetowych Powiatu Gnieźnieńskiego i Akademii Gitary.

Serdecznie dziękuję za rozmowę.
Dziękuję bardzo
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki