BIPSobota, 03.6.2023

Muzyka w najlepszym wydaniu, czyli magia strun w Gnieźnie

Muzyka w najlepszym wydaniu, czyli magia strun w Gnieźnie
Gra Avitala, pierwszego mandolinisty nominowanego do nagród GrammyŸ, określana jest jako kunsztowna i pełna wrażliwości. Łukasz Kuropaczewski to jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów. Ich talent i niesamowite emocje wkładane w grę można było zobaczyć w minioną sobotę w Auli I LO w Gnieźnie.

Wspaniałe widowisko i gratka dla miłośników muzyki – tak najczęściej komentowano występ. Na scenie splatały się piękne dźwięki mandoliny i gitary z uczuciami artystów wkładanymi w każdą wydobywaną z instrumentów nutę. Artystom towarzyszyła Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

„Akademia Gitary niezmiennie, poprzez muzykę, będzie wpływać na nasze estetyczne doznania, zarażać miłością do niepowtarzalnych nut i otwierać nasze zmysły na artyzm najwyższych lotów.
Dzięki organizacji - w miejscu, gdzie powstała Polska - tak wyjątkowego cyklu koncertów - Gniezno i powiat gnieźnieński na stałe zagościły na kulturalnej mapie naszego Kraju. Ten jedyny w swoim rodzaju Festiwal dźwięków pozwala jego odbiorcom obcować z wybitnymi artystami i wirtuozami sześciu strun. Co istotne, nie jest to wyłącznie uczta dla melomanów. Tu każdy znajdzie coś dla siebie i nie wątpię, że po pierwszym spotkaniu z gitarą – już zawsze uczestniczyć będzie w kolejnych odsłonach projektu” – mówił Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak.

Podczas koncertu wykonano utwór „Jerusalem Concerto” skomponowany specjalnie dla AviAvitala i Łukasza Kuropaczewskiego przez włoskiego kompozytora Angelo Gilardino.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki