BIPŚroda, 07.6.2023

Gnieźnieński akcent w Trillme Festival!

Gnieźnieński akcent w Trillme Festival!
Miejsce, gdzie powstała Polska może poszczycić się tradycjami chóralnymi oraz wyrobioną publicznością, zatem wybór nie był przypadkowy. W Komitecie Honorowym festiwalowi patronuje między innymi Starosta Gnieźnieński, Dariusz Pilak. Partnerem Trillme Festival jest I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobregow Gnieźnie. Wśród uczestników zaś Chór Dziecięcy VIVAT MUSICA z Ukrainy, który zaprezentuje się 19 września o godz. 12:00 w Auli I LO w Gnieźnie.

Chór Ukraiński wystąpi jeszcze tego samego dnia wieczorem o godz. 19:00 w Centrum Kultury ZAMEKw Poznaniu, a także w sobotę 20 września o godz. 18.00 podczas Koncertu Galowego w Auli UAM w Poznaniu.Jest nadzieja, że chwile spędzone w Polsce pozwolą dziewczynkom zapomnieć choć na moment o wojnie, która aktualnie rozgrywa się w ich kraju. Wśród uczestników Trillme Festival są też chóry z Węgier, Serbii, Chorwacji i Polski.

Chór Dziecięcy VIVAT MUSICA skupia około 120 młodych śpiewaczek i jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów chóralnych. Ostatnie sukcesy chóru to III miejsce w Ogólnoukraińskim Konkursie "Zhajwirsklykajedruziw" we Lwowie (2013) oraz II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu-Konkursie "Sozwiezdije w Nesebrie" w Nesebr, w Bułgarii (2013). W repertuarze chóru znajdują się zarówno kompozycje klasyczne, romantyczne, jak i utwory ludowe i muzyka współczesna. Dyrygentem chóru jest Natalia Pawluczuk.

Organizatorem Trillme Festival jest Chór Dziewczęcy SKOWRONKI, jeden z najlepszych chórów dziewczęcych w Polsce i za granicą działający przy Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu pod dyrekcją i kierownictwem artystycznym Alicji Szelugi.

Szczegółowe informacje dotyczące Trillme Festival można znaleźć na stronie www.trillme.pl

Pliki do pobrania:
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki