BIPPiątek, 09.6.2023

Turysto! Szanuj środowisko

Turysto! Szanuj środowisko
Tegoroczna edycja miała na celu zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze w czasie wypoczynku, na urlopie oraz promocję odpowiedzialnej turystyki.

Mając na uwadze potrzebę wspierania zachowań ekologicznych młodzież wspólnie ze Starostą Gnieźnieńskim – Dariuszem Pilakiem i Wicestarostą Robertem Andrzejewskim wyruszyła posprzątać Las Miejski.

W tegorocznej jesiennej edycji zorganizowanej dnia 30 września 2014 r. wzięło udział około 250 uczniów z 9 placówek oświatowych: I LO, II LO, III LO, ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 3, ZSP nr 4, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Witkowa. Uczniowie zostali podzieleni na 9 grup. W sumie udało się zebrać ok. 3 ton odpadów. Po raz trzeci w akcję Sprzątania Świata z inicjatywy Pani Krystyny Żok - Radnej Powiatowej włączono Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Witkowa.

Sprzątanie świata rozpoczęło się o 10:00. Na uroczystym podsumowaniu, młodzieży z placówek oświatowych z Gniezna za zaangażowanie i trud włożony w posprzątanie lasu, przy Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Rekreacji „Poligon” podziękował Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego zapraszając wszystkich na ciepły posiłek. Nadleśnictwo Gniezno wyznaczyło trasy i zapewniło opiekunów, nad przebiegiem akcji czuwał Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Akcję Sprzątania świata zorganizowano w ramach kampanii dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu „Pogłębianie świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną”.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki