BIPPiątek, 02.6.2023

Rozbudowa szpitala będzie kontynuowana

Rozbudowa szpitala będzie kontynuowana
„Po analizach i rozmowach ze specjalistami doszliśmy do wniosku, że najlepszą decyzją będzie kontynuacja rozbudowy gnieźnieńskiego szpitala” - powiedziała Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 22 stycznia br. w Starostwie Powiatowym.

„Decyzja, podjęta przez Zarząd, jest poparta długimi, żmudnymi rozmowami ze specjalistami, także tymi, którzy w latach poprzednich dokonali ekspertyz istniejącego budynku” - poinformował Jerzy Berlik wicestarosta gnieźnieński – „Po wnikliwej analizie dokumentacji technicznej i rozmowach z fachowcami wynika, iż ta budowa może być dalej kontynuowana”. Jak przyznaje Robert Gaweł, etatowy członek Zarządu Powiatu, jeżeli procedury zostaną przeprowadzone w sposób właściwy, to zakończenie inwestycji w całości możliwe jest w 2017 roku.

Kontynuacja prac na terenie istniejącego gmachu wiąże się z kosztami, a te są zabezpieczone zarówno w tegorocznym budżecie Powiatu, jak i w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak przekazał Zarząd, koszt wykończenia budynku tak, by mógł zostać on odebrany przez Nadzór Budowlany, a także częściowego wyposażenia pomieszczeń, planowany jest w sumie na kwotę około 33 milionów złotych.

W konferencji prasowej wraz z Zarządem Powiatu wziął również udział Krzysztof Bestwina, pełniący obowiązki dyrektora ZOZ. „Budowanie szpitala przyszłościowego, wiąże się nie tylko z podejmowaniem doraźnych decyzji. Po pierwsze musi być wizja szpitala, czyli konkretny cel strategiczny, a tego dotąd chyba brakowało. Tym celem jest z pewnością budowa szpitala zespolonego, który będzie posiadał jedną lokalizację. Akurat budynek D daje taką gwarancję” – tłumaczy K. Bestwina.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki