BIPŚroda, 07.6.2023

Konkurs dla szkół podstawowych w całej Polsce „Tu powstała Polska”

Konkurs dla szkół podstawowych w całej Polsce „Tu powstała Polska”
O założeniach konkursu na konferencji prasowej w dniu 16.02.2015 r., poinformowali: Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński, Michał Powałowski, Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna oraz Dariusz Witkowski ze szkoły językowej „Prymus”.

Przedsięwzięcie jest adresowane dla uczniów szkół podstawowych – klasy od 4 do 6. Nauczyciele Językowej Szkoły Podstawowej Prymus z Gniezna bazując na materiale plakatów, jak i książek z serii Kultura Piastów dla dzieci, które powstały w ramach projektu realizowanego przez Powiat Gnieźnieński „Tu powstała Polska - promocja kulturowego produktu turystycznego Powiatu Gnieźnieńskiego, wizerunkowego produktu Wielkopolski" opracowali grę miejską. Do udziału w grze, która zostanie rozegrana na terenie Pierwszej Stolicy Polski, zostaną zaproszone zwycięskie szkolne drużyny (8 drużyn po 6 osób plus opiekun), które wezmą udział w konkursie „Tu powstała Polska” i przejdą pierwszy jego etap.

Pierwszy etap konkursu polega na nagraniu krótkiego filmu (do 4 min) w języku angielskim, który ma być związany z Gnieznem, Powiatem Gnieźnieńskim, a w szczególności z jego bogatą przeszłością związaną z początkami Państwa Polskiego. Film ma być przygotowany tak, aby zachęcać turystów z zagranicy do przyjazdu do Pierwszej Stolicy Polski.

Nadesłane filmy do 15 kwietnia br. zostaną poddane wstępnej selekcji przez specjalnie powołane do tego Jury. Filmy spełniające kryteria konkursu zostaną opublikowane na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl, gdzie będzie można na nie głosować do 29 kwietnia.

Osiem drużyn, które otrzymają największą ilość głosów w głosowaniu internetowym, zostaną zaproszone do Gniezna, na koszt organizatorów na Wielki Finał, który będzie miał miejsce 15 maja. W tym dniu rozpoczynają się również organizowane jak co roku przez Urząd Miejski Dni Gniezna, dlatego też na przyjezdnych czekają dodatkowe atrakcje. To właśnie podczas dwudniowego pobytu w Gnieźnie (organizatorzy zapewniają jeden nocleg z 14 na 15 maja) zwycięskie drużyny będą mogły wziąć udział m.in. w specjalnie przygotowanej na tę okazję Grze Miejskiej. Podążając śladami Piastów, odkrywając kolejno tajemnice Gniezna, uczestnicy gry, poza świetną zabawą, będą mogli dotknąć historii i poznać autentyczne miejsca gdzie kształtowała się polska państwowość.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl. W razie dodatkowych pytań można dzwonić pod numer 61 424 07 43.

Celem konkursu jest promocja Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego wśród najmłodszych, poprzez aktywne zaangażowanie dzieci i nauczycieli do poszukiwania dodatkowej wiedzy na temat źródeł własnej tożsamości narodowej.

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.Pliki do pobrania:
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki