BIPPiątek, 09.6.2023

Święto Lasu w powiecie gnieźnieńskim

Święto Lasu w powiecie gnieźnieńskim
W czwartkowe popołudnie, 9 kwietnia br., posadzono blisko 1100 sadzonek dębów na obszarze 19 arów.

Sadzenie lasu, obok akcji sprzątania świata, jest kolejnym proekologicznym działaniem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, mającym na celu nie tylko edukację, ale także czynne zaangażowanie młodzieży na rzecz ochrony środowiska. W tym roku swoich sił w sadzeniu drzew spróbowali również Michał Michalak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gniezno oraz członkowie Zarządu Powiatu – Starosta Beata Tarczyńska, Wicestarosta Jerzy Berlik oraz Robert Gaweł, Członek Zarządu.

Dzisiejsza akcja ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej zwłaszcza wśród młodzieży. Dlatego też dzisiaj są z nami uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – tłumaczyła przed rozpoczęciem akcji sadzenia Starosta Beata Tarczyńska. –Inicjatywy, takie jak ta dzisiejsza mają za zadanie uczyć szacunku dla natury i poszanowania otaczającej nas przyrody. Lasy to nasze bogactwo narodowe i chyba nikogo nie trzeba o tym przekonywać.

Jak tłumaczą pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, akcja sadzenia drzew to dobra okazja, by spędzić trochę czasu wśród budzącej się do życia przyrody i pomyśleć o tym co można zrobić, żeby nauka o ekologii przysłowiowo „nie poszła w las”.

Akcję dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach przedsięwzięcia pn. „Podnoszenie świadomości ekologicznej na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego poprzez konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą”.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki