BIPPiątek, 02.6.2023

Rusza szkolna zbiórka dla uczniów z Ukrainy

Rusza szkolna zbiórka dla uczniów z Ukrainy
O ważnej inicjatywie, poinformowali na konferencji prasowej: Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński i Grzegorz Reszko, dyrektor CK eSTeDe.

Pomysłodawcą i organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Polska-Ukraina” w Poznaniu, działające przy Konsulacie Honorowym Ukrainy, którego prezesem jest Konsul Honorowy Ukrainy w Poznaniu Witold Horowski.Akcja potrwa od 18-go do 29–go maja 2015 roku.

„Przybory szkolne - ołówki, długopisy, zeszyty, kredki, a nawet plecaki, zbierane będą w sekretariatach szkół i ośrodków z terenu powiatu gnieźnieńskiego” – mówi Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński. „W ten sposób chcemy choć trochę ulżyć naszym ukraińskim partnerom, szczególnie dzieciom, w tak trudnej dla nich sytuacji” – dodaje B. Tarczyńska.

1 czerwca całość zebranych przedmiotów odbiorą z powiatowych szkół i ośrodków pracownicy eSTeDe. „Zebrane w szkołach artykuły zostaną dostarczone do siedziby Stowarzyszenia „Polska-Ukraina”, a stamtąd przekazane naszym przyjaciołom z Rejonu Humańskiego” – informuje Grzegorz Reszko, Dyrektor CK eSTeDe. „Zbiórka odbywać się będzie także na terenie Centrum Kultury, stąd gorąca prośba o włączenie się wszystkich mieszkańców powiatu w akcję pomocy Ukrainie” – podsumowuje Grzegorz Reszko. CK eSTeDe jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 22.00 i w soboty od 9.00 do 15.00.

Zbiórka objęta jest zgodą Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki