BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Jezioro Popielewskie skontrolowane

Jezioro Popielewskie skontrolowane
Dnia 15 czerwca br. wzięli w niej udział również starosta Beata Tarczyńska oraz wicestarosta Jerzy Berlik. W wyniku kontroli znaleziono i zabezpieczono sprzęt kłusowniczy.

Nasza akcja miała charakter pokazowy – mówi Andrzej Kowalski, komendant SSR, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia. – Z okazji naszego jubileuszu chcieliśmy zaprezentować sprzęt jaki posiadamy oraz pokazać różne sposoby kontroli wód powiatu. Nasze działania skupiają się nie tylko na sprawdzaniu pozwoleń wędkarskich,ale przede wszystkim na walce z kłusownictwem. Dlatego też na jeziorze popielewskim szukaliśmy zatopionych pod wodą sieci oraz zastawianych w płytszych miejscach żaków.

Kontrola jeziora popielewskiego zakończyła się sukcesem. W jej wyniku strażnicy odnaleźli 30 metrową sieć typu wonton oraz sprzęt do połowu węgorzy. Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński podsumowując akcję podkreśliła ważną rolę społecznej straży rybackiej, także w wymiarze bezpieczeństwa. – Ochrona wód to oczywiście dbałość o ich czystość, ekosystem, przestrzeganie przepisów ale także troska o bezpieczeństwo ich użytkowników – wskazywała Beata Tarczyńska. - To ważne szczególnie w okresie letnim. Przeprowadzona na jeziorze popielewskim akcja pokazała, że nasi strażnicy są profesjonalnie przygotowani do wyznaczonych im zadań, a ich determinacja i skuteczność pozwoli zarówno wędkarzom, jak i plażowiczom czuć się bezpiecznie.

Na jeziorze popielewskim obok straży rybackiej swoje umiejętności pokazali także strażacy z sekcji ratownictwa wodnego OSP w Trzemesznie. Przy wykorzystaniu specjalistycznej łodzi zademonstrowali między innymi działania ratujące osobę tonącą.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki