BIPCzwartek, 08.6.2023

Sportowa „Koloniada” w Małachowie Złych Miejsc

Sportowa „Koloniada” w Małachowie Złych Miejsc
Poza licznymi konkurencjami lekkoatletycznymi organizatorzy zapewnili dzieciom mnóstwo ciekawych rozrywek. Na boisku przy świetlicy w Małachowie stanął dmuchany zamek, a strażacy z OSP Witkowo uruchomili dla zawodników orzeźwiającą kurtynę wodną.

To już piąta „Koloniada” organizowana przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Razem” – mówi Łukasz Grabowski, wiceprezes stowarzyszenia. – Odpowiadamy na potrzeby rodziców i opiekunów, którzy szczególnie w okresie żniw i intensywnych prac polowych mogą zaproponować swoim dzieciom uczestnictwo w interesujących zajęciach pod dobrą opieką naszej kadry – wyjaśnia Ł. Grabowski. – Sport i kultura fizyczna to poza tym bardzo dobry sposób nie tylko na zagospodarowanie wolnego czasu, ale i kształtowanie charakteru, naukę współpracy w grupie i panowania nad emocjami – dodaje wiceprezes stowarzyszenia „Razem”.

Podczas uroczystego otwarcia „Koloniady”, zaproszeni goście: Piotr Jóźwik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Witkowie oraz radni Franciszek Bosacki i Tadeusz Śliwecki życzyli zawodnikom powodzenia w sportowej rywalizacji. Słowauznania dla wszystkich kolonistów skierował również Marcin Makohoński, dyrektor wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, zaznaczając, że sam start w zawodach jest już tak naprawdę zwycięstwem. Organizatorzy podziękowali także za wsparcie panu Andrzejowi Kwapichowi, radnemu Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Współorganizatorami półkolonii są:sołectwo Małachowo Złych Miejsc, sołectwo Kołaczkowo, OSP Witkowo, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie. Półkolonie wspierają finansowo Urząd Gminy i Miasta Witkowo oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki