BIPPiątek, 02.6.2023

Świetny występ gnieźnieńskich szachistów w II lidze juniorów!

Świetny występ gnieźnieńskich szachistów w II lidze juniorów!
W gronie 36 sześcioosobowych (2 juniorów starszych, 2 juniorów młodszych, juniorka starsza i juniorka młodsza) drużyn z całego kraju ekipa Frupp Chrobry Gniezno uplasowała się na bardzo wysokim 5 miejscu, co stanowi najlepszy rezultat w kilkuletniej historii jej występów w tej imprezie. W jedenastu rozegranych meczach Frupp Chrobry odniósł 6 zwycięstw, poniósł 3 porażki, zaś w 2 potyczkach odnotował remis. W ostatniej rundzie rozgrywek i jednocześnie decydującym o awansie do I ligi starciu z późniejszym triumfatorem ligi, zespołem MMKS Wieniawa Leszno, młodzi szachiści po bardzo zaciętej walce ulegli w stosunku 3,5-2,5.

Oprócz świetnego występu całego zespołu na uwagę zasługują też indywidualne dokonania i nagrody naszych reprezentantów. Złote medale za najlepszy wyniki na swoich szachownicach (odpowiednio na IV i VI) zdobyli Jacek Miętkiewicz oraz Zuzanna Szeląg, która potwierdziła swoją klasę wypełniając również drugą normę kandydata na mistrza. Punkty dla gnieźnieńskiego zespołu na poszczególnych szachownicach zdobyli: Piotr Kamiński – 1 z 10 partii, Dawid Romański – 4 z 11, Jan Kukorowski – 5 z 10, Jacek Miętkiewicz – 9,5 z 11, Oktawia Wilk – 8,5 z 11, Zuzanna Szeląg – 10 z 11 oraz rezerwowy Antoni Kamiński – 1 z 2 partii.

Trenerem i opiekunem drużyny w Iwoniczu był mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki. Oprócz wsparcia sponsora udział w rozgrywkach II ligi juniorów był możliwy dzięki między innymi dotacji otrzymanej ze Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Szczegółowe wyniki, codzienne relacje z Iwonicza oraz zdjęcia znajdują się na www.lkschrobry.gniezno.pl
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki