BIPSobota, 03.6.2023

Aby upał nie szkodził

Aby upał nie szkodził
, dr Katarzyna Motowidło - lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gnieźnie oraz Marek Kosmala, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Skutki trwających od kilkunastu dni upałów dotykają wszystkich mieszkańców powiatu – ostrzega Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Dlatego też dzisiaj zwracamy się z apelem o zachowanie kilku podstawowych zasad, które ochronią nas przed często dramatycznymi skutkami upalnej aury.Pamiętajmy zatem o uzupełnianiu płynów, ograniczeniu wysiłku i unikaniu słońca w czasie najwyższych temperatur – wskazuje B. Tarczyńska.

W ostatnim czasie Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gnieźnie odnotował więcej zgłoszeń pacjentów skarżących się na złe samopoczucie o ok. 30–40% – informuje Katarzyna Motowidło, lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gnieźnie. – Przypominamy, że przy wysokich temperaturach powinniśmy przyjmować od 3 do 5 litrów płynów dziennie, szczególnie wody, soków i owoców. Nie zapominajmy również o nakryciu głowy i spożywaniu wyłącznie świeżych potraw. Pamiętajmy, aby w tych dniach ograniczyć spożywanie alkoholu, podczas upałów ma on szczególnie zgubny wpływ – tłumaczy K. Motowidło.

Podczas briefingu zwrócono również uwagę, iż szczególną opieką otoczyć powinniśmy osoby starsze, które często nie odczuwają wzmożonego pragnienia i w ten sposób mogą doprowadzić organizm do stanu odwodnienia.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki