BIPSobota, 03.6.2023

Żużlowe emocje już 5 września!!!

Żużlowe emocje już 5 września!!!
Na konferencji prasowej z udziałem starosty Beaty Tarczyńskiej zapowiedziano Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Nice Polskiej Ligi Żużlowej o Koronę Bolesława Chrobrego.

Jak poinformowali organizatorzy żużlowych zmagań, podczas konferencji prasowej zwołanej 11 sierpnia br., w Muzeum Początków Państwa Polskiego – partnera turnieju,w tym roku przedsięwzięcie wspiera firma Nice sponsor tytularny rozgrywek polskiej ligi żużlowej, która najlepszemu zawodnikowi gwarantuje umowę sponsoringową na sezon 2016.

Środki finansowe na organizację zawodów przekazało również Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. – Turniej jest doskonałą okazją do promocji zarówno sportowego oblicza, jak i bogatej historii naszego powiatu – zaznacza Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Ze względu na tradycję i popularność czarnego sportu w Gnieźnie, Zarząd Powiatu zdecydował o finansowym wsparciu całej imprezy. Myślę, że każdy kto 5 września zasiądzie na trybunach stadionu przy ulicy Wrzesińskiej nie będzie rozczarowany – przekonuje B. Tarczyńska.

Nazwiska zawodników tworzących listę startową turnieju poznamy pod koniec sierpnia. Zdaniem organizatorów będzie to po dwóch zawodników z siedmiu drużyn Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Pozostałe dwa miejsca zajmą zawodnicy z "dziką kartą". Tradycyjnie żużlowcy biorący udział w turnieju rywalizują o insygnia władzy królewskiej: płaszcz, miecz i tron, nadające jednocześnie zwycięzcy miano „króla gnieźnieńskiego speedway’a”. W dotychczasowych siedmiu edycjach zawodów, aż 3 razy na najwyższym stopniu podium stawali Indywidualni Mistrzowie Świata.

Turniej wspiera finansowo miedzy innymi Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki