BIPNiedziela, 04.6.2023

Kulinarne zagłębie na mapie powiatu

Kulinarne zagłębie na mapie powiatu
Podsumowanie projektu pod nazwą „Gotujemy Razem Smacznie i Kolorowo” odbyło się w minionym tygodniu w Mielżynie.

Kulinarny projekt realizowany był przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Razem”, współfinansowany natomiast był w ramach Programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Koordynatorką witkowskiego programu była Gabriela Szeszycka, sołtys wsi Mielżyn. - W projekcie od czerwca do października uczestniczyło ponad 70 osób z sołectw Mielżyn, Gorzykowo i Małachowo Złych Miejsc – mówi Gabriela Szeszycka. – Nasza kulinarna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem. Nie tylko dlatego, że miała walor integracyjny, ale przede wszystkim warsztatowy. Okazuje się bowiem, że nawet nasze doświadczone gospodynie, zgłębiały tajniki potraw, których nie powstydziłyby się najlepsze restauracje, a które teraz wzbogacą domowe menu – mówi G. Szeszycka.

Podczas gali kończącej projekt każda z uczestniczek otrzymała pamiątkowy dyplom i okolicznościowy upominek. Nagrody zostały ufundowane i wręczone przez Beatę Tarczyńską, starostę gnieźnieńskiego oraz witkowskich samorządowców.

- Cieszę się, że na terenie gminy Witkowo można śmiało realizować tak cenne i jednocześnie ciekawe inicjatywy – mówi Andrzej Kwapich, radny powiatowy oraz członek zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Społeczno- Kulturalnego „Razem”. - Dzięki pani sołtys Gabrieli Szeszyckiej oraz sprawnej koordynacji projektu przez koła gospodyń wiejskich z Mielżyna i Gorzykowa oraz Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Małachowa Złych Miejsc, kilkadziesiąt osób miało okazję wymienić swoje doświadczenia, spędzić radośnie czas i realizować swoją wspólną pasję, którą jak się okazuje może być gotowanie. Dzisiaj możemy z uśmiechem powiedzieć, że na mapie społecznej aktywności powiatu gnieźnieńskiego pojawiły się trzy mocne punkty: Mielżyn, Małachowo Złych Miejsc i Gorzykowo – tworzące razem prawdziwe kulinarne zagłębie.

Program merytorycznie wspierali radni gminy Witkowo Monika Andrzejaszek oraz Łukasz Grabowski. – Dzisiejszy sukces pokazuje, że warto wspierać lokalne organizacje lub nieformalne grupy, gdyż oddolna inicjatywa społeczna przynosi bardzo ciekawe rezultaty – wskazuje radny Ł. Grabowski. - Korzystając z okazji serdecznie gratuluję wszystkim uczestniczkom projektu. Jestem również przekonany, że kulinarne warsztaty na stałe zagoszczą w kalendarzu gminnych wydarzeń.

Gościem honorowym spotkania był Zbigniew Dolata, poseł na sejm RP. Uczestniczyli w nim również między innymi: Piotr Jóźwik, przewodniczący Rady Miejskiej w Witkowie, Krzysztof Szkudlarek, burmistrz gminy i miasta Witkowo oraz Zygmunt Nowaczyk, prezes Stowarzyszenia Światowid.

Zdjęcia użyczone dzięki uprzejmości pana fotografa Marcina Janasa.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki