BIPSobota, 03.6.2023

Premiera nowego wydawnictwa o Szlaku Piastowskim na Tour Salonie 2016

Premiera nowego wydawnictwa o Szlaku Piastowskim na Tour Salonie 2016
Prapremiera tego wizerunkowego wydawnictwa odbyła się w Gnieźnie, podczas konferencji prasowej Zarządu WOT w dniu 9 lutego br.

Po wyznaczeniu dwóch nowych tras przebiegu szlaku, wyznaczeniu jego cezury czasowej i przestrzeni geograficznej, stworzeniu nowego logo i identyfikacji, dokonaniu audytu historycznego oraz inwentaryzacji obiektów szlaku, jak również ich skategoryzowaniu na obiekty gwarantowane i aspirujące, nadszedł czas na kompleksową promocję szlaku.

Za jedno z pierwszych działań promujących szlak w nowej odsłonie Zarząd WOT uznał przygotowanie i wydanie wydawnictwa o Szlaku Piastowskim. Folder Wielkopolska Szlak Piastowski opisuje atrakcje turystyczne na szlaku i w jego najbliższym otoczeniu, takie jak kościoły, pomniki, muzea, czy rezerwaty archeologiczne. Na mapach wskazane zostały nie tylko najważniejsze obiekty na trasach wschód-zachód i północ-południe, ale także miejscowości aspirujące do wpisania na Szlak Piastowski. Dodatkowo, zaznaczone zostały trasy tematyczne: biograficzna wielkich Piastów, początków chrześcijaństwa w Polsce, archeologiczna, mnichów i klasztorów. Kalendarz corocznych imprez o tematyce piastowskiej i archeologicznej podpowiada kiedy i gdzie powinien pojawić się turysta, zainteresowany najdawniejszą historią Polski, aby uczestniczyć w historycznych inscenizacjach, festiwalach, czy imprezach. Publikacja uzupełniona jest o propozycję wybranych miejsc noclegowych na szlaku, przedstawionych zgodnie z geograficznym położeniem. Wszystkie informacje mają służyć turystom, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić czas na szlaku. Autorem tekstu jest prof. Armin Mikos von Rohrscheidt. Folder został wydany w nakładzie 5 tys. egzemplarzy.

Warto odnotować, że Szlak Piastowski będzie motywem przewodnim promującym stoisko regionalne Wielkopolski. To właśnie na najbliższych targach w Poznaniu odbędzie się oficjalna premiera nowego folderu WOT o Szlaku Piastowskim. Wystąpieniu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej towarzyszyć będą wyjątkowe eventy – otwarcie na scenie głównej repliki Drzwi Gnieźnieńskich będzie jednocześnie oficjalnym otwarciem targów. Ale to nie wszystkie atrakcje, które przygotowała WOT dla zwiedzających. Warto odwiedzić stoisko Wielkopolski, gdzie na wydzielonej strefie zostaną zaprezentowane eksponaty z epoki Piastów: łódź wikingów, makieta trebusza, kusza wałowa, zbrojownia z możliwością przebierania się.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaplanowała promocję szlaku także na wielu innych imprezach i widowiskach plenerowych odbywających się w roku 2016, szczególnie tych dedykowanych rocznicy chrztu. Stoisko z materiałami promującymi region, w tym przede wszystkim Szlak Piastowski, będzie obecne m.in. podczas X Zjazdu Gnieźnieńskiego, czy podczas kolejnego widowiska organizowanego w Murowanej Goślinie przez Stowarzyszenie Dzieje pn. Krzyż i Orzeł.

Przypomnijmy, Powiat Gnieźnieński jest członkiem WOT od 2008 roku. Aktywnie wykorzystuje możliwości członkostwa w regionalnej organizacji turystycznej, na wszystkich możliwych płaszczyznach współpracy. Z terenu powiatu członkami WOT są także: Gmina Trzemeszno, sieć hoteli Pietrak, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, firma Media Lokalne oraz Hotel Feniks. Aktualnie w WOT zrzeszonych jest 95 członków, w tym m.in. jednostki samorządu terytorialnego z terenu Wielkopolski, przedsiębiorcy, muzea, stowarzyszenia, uczelnie wyższe. Największą składkę członkowską przekazuje samorząd Województwa Wielkopolskiego.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki