BIPCzwartek, 01.6.2023

Powiat promuje szkolnictwo zawodowe

Powiat promuje szkolnictwo zawodowe
Pomóc ma im w tym nowoczesny informator oraz film przygotowany przez Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego, wraz z pracownikami CKP zainaugurowali kampanię informacyjną promującą szkolnictwo zawodowe na konferencji prasowej w dniu 7 marca br.

- Wybór szkoły ponadgimnazjalnej, a w konsekwencji wyznaczenie kierunku drogi zawodowej to jedna z najtrudniejszych decyzji jakie musi podjąć uczeń trzeciej klasy gimnazjum – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. - Dla Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego priorytetem jest wsparcie młodych ludzi i umożliwienie im uczęszczania do szkół, których profile i specjalizacje będą odpowiadały ich uzdolnieniom, czy też pomogą realizować własne pasje. Dlatego też aby ułatwić im decyzję, Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie stworzyło ciekawy informator oraz film przedstawiające ofertę szkół ponadgimnazjalnych, które umożliwiają kształcenie się w różnych zawodach, zarówno na poziomie szkoły zawodowej, jak i technikum. Ciekawie ujęte propozycje pomogą z pewnością w dokonaniu przemyślanego wyboru i skłonią gimnazjalistów do wybrania szkoły o profilu zawodowym – tłumaczy Beata Tarczyńska.

Kolorowy informator prezentuje ofertę szkolnictwa zawodowego oraz technicznego w powiecie gnieźnieńskim. Obok podstawowych danych o szkołach, wyszczególnione zostały profile nauczania oraz sektory zatrudnienia. Materiał filmowy zawiera dodatkowo wypowiedzi uczniów oraz absolwentów, którzy po ukończeniu szkoły otrzymali zatrudnienie w gnieźnieńskich przedsiębiorstwach. – Kampania informacyjna promująca szkolnictwo zawodowe ma na celu uświadomienie gimnazjalistom, iż wybór szkoły zawodowej, czy też technikum to dobra i przyszłościowa decyzja – tłumaczy Sylwester Sip, dyrektor CKP w Gnieźnie. – Ukończenie wspomnianych szkół daje określony zawód potwierdzony dyplomem i świadectwami kwalifikacyjnymi, certyfikatami. Otwiera również drogę do dalszej nauki, aż po uczelnię wyższą. Monitorując rynek pracy i analizując jego potrzeby można śmiało stwierdzić, że największe zapotrzebowanie jest obecnie na pracowników wykwalifikowanych, specjalistów w różnych dziedzinach. Stąd też pomysł, aby w nowoczesny sposób mówić i przekonywać młodych ludzi do wyboru szkół zawodowych – mówi dyrektor S. Sip.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki