BIPŚroda, 07.6.2023

Posiedzenie kapituły konkursu „Ekolider”

Posiedzenie kapituły konkursu „Ekolider”
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najlepszych Ekoliderów nastąpi 10 czerwca przy Wiacie Edukacyjnej „Gajówka” Leśnictwa Las Miejski.

Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Miejski w Gnieźnie, Polski Klub Ekologiczny – Koło w Gnieźnie, Nadleśnictwo Gniezno i Polski Związek Łowiecki. Idea konkursu opiera się na działaniach w zakresie racjonalnej gospodarki odpadami i uświadamia dzieciom i młodzieży w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. „Ekolider” obejmuje wiele kategorii: odzysk surowców wtórnych, odzysk nakrętek od butelek PET, kronikę aktywności ekologicznej, pomoc zwierzętom leśnym, zbiórkę zużytych baterii oraz „ekolans”, czyli pomysł na propagowanie inicjatyw i edukacji ekologicznej społeczeństwa.

W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział placówki oświatowe z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego, od szczebla przedszkola do szkoły gimnazjalnej (11 przedszkoli, 4 szkoły podstawowe, 2 gimnazja) łącznie 3630 wychowanków. Kapituła konkursu przyznała 3 tytułów Ekolidera i 4 wyróżnienia.

Tytułem Ekolidera pochwalić się mogą:
Przedszkole nr 2 „Źródełko” w Gnieźnie;
Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Karniszewie;
Gimnazjum w Trzemesznie;


Wyróżnienie otrzymali:
Przedszkole nr 14 „Mali Piastowie” w Gnieźnie;
Przedszkole nr 1 „Chatka Puchatka” w Trzemesznie;
Przedszkole nr 17 „Piastowska Gromada” w Gnieźnie;
Szkoła Podstawowa nr 5 im. A. Fiedlera w Gnieźnie;
Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie.


Konkurs dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach przedsięwzięcia pn. „Rozwój edukacji ekologicznej na terenie powiatu gnieźnieńskiego poprzez konkursy i inne imprezy dotyczące ochrony środowiska, przyrody, racjonalnej gospodarki odpadami i ekologii”.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki