BIPPiątek, 09.6.2023

Wojsko powróciło do Gniezna!

Wojsko powróciło do Gniezna!
do Narodowych Sił Rezerwowych 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

- Po raz kolejny w historii naszego powiatu i miasta, na gnieźnieńskim rynku odbiły się echem słowa żołnierskiej przysięgi – mówiła Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. - Dla nas, mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, to wielki zaszczyt, że najważniejsza dla żołnierza chwila spełnia się w mieście o bogatych wojskowych tradycjach. Wypowiadane słowa przysięgi, wypływające z chlubnych kart naszej historii, szczególnie mocno opisują powinność, a zarazem postawę każdego polskiego żołnierza. Najwyższe poświęcenie, jakim jest obrona polskich granic i zdolność do oddania za Ojczyznę własnego życia – to bowiem cecha największych patriotów. Dziękuję płk. pil. Mieczysławowi Gaudynowi, dowódcy 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu za wyróżnienie naszego powiatu i zorganizowanie w Gnieźnie tej wyjątkowej uroczystości. Bohaterom dzisiejszego dnia gratuluję z sukcesem ukończonego szkolenia. Życzę bezpiecznej służby i satysfakcji z pełnionych obowiązków – dodała B. Tarczyńska.

Po uroczystej przysiędze i błogosławieństwie dla żołnierzy, uhonorowano wyróżniających się podczas szkolenia elewów. Płk. pil. Mieczysław Gaudyn wręczył ponadto okolicznościowe wyróżnienie jednemu z ostatnich żyjących Żołnierzy Wyklętych, żołnierzowi Narodowych Sił Zbrojnych, gen. Janowi Podhorskiemu, pseudonim „Zygzak”.

Oprawę uroczystości zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania oraz Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej. Zorganizowano także pokaz umiejętności oddziałów specjalnych i przelot samolotu transportowego C-130.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki