BIPWtorek, 30.5.2023

Znamy zwycięzców II ogólnopolskiego konkursu dla dzieci „Tu powstała Polska – Chrzest Polski”

Znamy zwycięzców II ogólnopolskiego konkursu dla dzieci „Tu powstała Polska – Chrzest Polski”
O przyjazd do Gniezna w roku jubileuszu 1050 – tej rocznicy chrztu Polski walczyły drużyny ze szkół podstawowych w całej Polsce. Do decydującego etapu zakwalifikowało się 18 zespołów. Głosowanie internautów zostało przeprowadzone na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl . Trwało ono dwa tygodnie i zakończyło się o godz. 24.00 w dniu 15 czerwca. Na wszystkie prace oddano w sumie 8700 głosów.

Lista laureatów:

  • miejsce Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie (18,6% głosów)
  • miejsce Szkoła Podstawowa nr 26 w Warszawie (17,71% głosów)
  • miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku (11,22% głosów)
  • miejsce Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie (10,82% głosów)
  • miejsce Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie (8,98% głosów)


Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie relacji z przeprowadzonej lekcji kreatorskiej na podstawie wybranego scenariusza lekcji i kart pracy opublikowanych na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl

W nagrodę 5 zwycięskich drużyn przyjedzie na koszt organizatorów konkursu do Gniezna na Wielki Finał, który odbędzie się w dniach 14-17 września 2016 roku. Laureaci konkursu otrzymają również stosowny wpis na świadectwach szkolnych w roku szkolnym 2015/2016. Organizatorem konkursu jest Powiat Gnieźnieński. Konkurs został objęty patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu i jest jednym z elementów projektu pn. „Ogólnopolska kampania edukacyjna dla dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Chrzest 966. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku 2015.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki