BIPNiedziela, 19.9.2021

Nowe inwestycje w ZK Gębarzewo

Nowe inwestycje w ZK Gębarzewo
przekazano również do użytku nowy pawilon penitencjarny.

W uroczystości udział wzięła między innymi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński, która podziękowała funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym i osobom uczestniczącym w realizacji inwestycji za zaangażowanie i podjęty trud. Życzyła jednocześnie kolejnych udanych inicjatyw.

Organizatorzy i goście spotkania wielokrotnie podkreślali, że praca skazanych jest ważnym elementem w procesie readaptacji społecznej. Poza wykształceniem odpowiednich nawyków, jak sumienność czy terminowość, pozwala zdobyć umiejętności przydatne w życiu zawodowym po opuszczeniu zakładu karnego.

W nowej hali produkcyjnej zatrudnienie znajdzie 40 osób. Skazani pracować będą głównie przy produkcji elementów metalowych, w systemie dwuzmianowym w wymiarze 8 godzin na dobę.drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych