BIPWtorek, 19.10.2021

Ostatnie przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży

Ostatnie przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży
W Gnieźnie będzie to sobota 23 lipca. Wszyscy pielgrzymi, wolontariusze, księża zaangażowani w ŚDM, a także biskupi towarzyszący młodym spotkają się w naszym mieście. I nie tylko oni, bo do udziału zaproszeni są wszyscy – rodziny, dzieci, dziadkowie, a zawłaszcza młodzi, którzy do Krakowa z różnych powodów nie pojadą. Dzień ten rozpocznie Msza św. sprawowana na Placu św. Wojciecha pod przewodnictwem Prymasa Polski.

Po modlitwie uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Gniezno, ale nie w sposób konwencjonalny. Specjalna trasa, na kształt gry ulicznej, powiedzie ich do kolejnych kościołów i instytucji kultury m.in. biblioteki, muzeów, MOK i ESTEDE. W dotarciu do nich pomoże wydany w pięciu językach przewodnik, którego narratorem jest św. Wojciech. Będzie to w sumie 14 miejsc, w tym siedem wiążących się z sakramentami, w których pielgrzymi będą mieli do wykonania konkretne zadanie. Naklejane w każdym z nich na specjalną planszę naklejki utworzą na końcu twarz „Kobiety, której imię zapamiętasz” – taki tytuł nosi wspomniana gra uliczna.

Wieczorem wszyscy, łącznie z mieszkańcami Gniezna, zaproszeni są na stadion żużlowy, gdzie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne. Podczas wieczoru zaprezentują się wszystkie goszczące w archidiecezji narodowości. Teatr A z Gliwic wystawi przedstawienie plenerowe o św. Wojciechu, odbędzie się również koncert ewangelizacyjny. Spotkanie zakończy adoracja Najświętszego Sakramentu.
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych