BIPPoniedziałek, 02.8.2021

Festiwalu Smaków Starych Drzew Owocowych Powiatu Gnieźnieńskiego

Festiwalu Smaków Starych Drzew Owocowych Powiatu Gnieźnieńskiego
z Wierzyc, we współpracy z Tadeuszem Panowiczem. Patronat nad Festiwalem objęła Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński.

Celem Festiwalu jest dostrzeżenie w naszym otoczeniu oraz zachowanie ginących gatunków starych odmian drzew owocowych, a także podjęcie międzypokoleniowych działań na rzecz ich ochrony. Organizatorzy planują także stworzenie “Encyklopedii Starych Drzew Owocowych Powiatu Gnieźnieńskiego”.

Festiwal adresowany jest do wszystkich szkół z terenu powiatu, które zgłoszą swój udział do 20. października br. Festiwal polega między innymi na degustacji owoców przyniesionych do szkoły przez uczniów i pracowników poszczególnych szkół oraz wyłonienie najsmaczniejszych z nich w głosowaniu. Wygrane produkty wezmą udział w powiatowym etapie Festiwalu.
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych