BIPSobota, 03.6.2023

Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne pn. „Ekologiczne ozdoby adwentowo-świąteczne”

Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne  pn. „Ekologiczne ozdoby adwentowo-świąteczne”
w których udział wzięło 6 placówek specjalnych z Gniezna, Kłecka, Wrześni i Słupcy. Głównym celem warsztatów, zorganizowanych przez Szkolny Klub Przyrody „Ekoludek” Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, była integracja osób z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, wymiana doświadczeń artystycznych i proekologicznych oraz rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej uczestników przez zabawę.

Na zakończenie tegorocznych warsztatów jury przyznało najlepszym placówkom nagrody. W kategorii „ciekawy pomysł” wyróżniono Zespół Szkół Specjalnych we Wrześni oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie. W kategorii „kreatywność i estetyka” nagrodzono Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gnieźnie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku. W kategorii „różnorodność wykorzystania surowców wtórnych” nagrody przyznano reprezentacjom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie.

Warsztaty organizowane są w ramach przedsięwzięcia „Rozwój edukacji ekologicznej na terenie powiatu gnieźnieńskiego poprzez konkursy i inne imprezy dotyczące ochrony środowiska, przyrody, racjonalnej gospodarki odpadami i ekologii” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki