BIPCzwartek, 01.6.2023

Kalendarium Szlaku Piastowskiego 2017

Kalendarium Szlaku Piastowskiego 2017
pasjonaci, rzemieślnicy, muzycy czy najlepsi przewodnicy – animatorzy kultury. Amatorzy wycieczek kulturalno-rozrywkowych na pewno znajdą wiele niebanalnych propozycji, które pozwalają zaplanować na szlaku niemal każdy weekend w sezonie.

Wśród propozycji znalazły się zarówno te dobrze znane jak Koronacja Królewska w Gnieźnie, Festyn Archeologiczny w Biskupinie, Letnie o Piastach bajanie w Gieczu czy Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej w Lądzie nad Wartą jak i te nowsze inicjatywy, jak II edycja święta szlaku – Weekendu na Szlaku Piastowskim, I Piastowski Tryptyk Organowy, czy I Piastowski Rajd Motocyklowy. Organizatorzy wydarzeń coraz częściej stawiają na aktywizację turystów oferując najróżniejsze konkursy, gry terenowe, zabawy plebejskie czy warsztaty. W tym roku nie zabraknie możliwości czynnego uczestniczenia w życiu Piastów – od zajęć związanych z codziennymi obowiązkami i profesjami po posługiwanie się piastowskim orężem i zmagania wojenne. Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie i przeniesie się w czasy początków polskiej państwowości.

Kalendarium Szlaku Piastowskiego zostało przygotowane przez biuro stowarzyszenia Klaster Turystyczny Szlak Piastowski w Wielkopolsce oraz przez Inowrocławską Lokalną Organizację Turystyczną. Jego utworzenie z pewnością pomoże w popularyzacji istotnych inicjatyw organizowanych w przestrzeni Szlaku Piastowskiego. Kalendarium jest już dostępne w internecie, a niebawem trafi również w formie drukowanej do obiektów Szlaku Piastowskiego, punktów informacji turystycznej oraz podmiotów usługowych. Pierwszą okazja do szerszej promocji szlaku i podejmowanych na nim inicjatyw będą tegoroczne targi turystyczne Tour Salon w Poznaniu, na które Klaster turystyczny Szlak Piastowski w Wielkopolsce przygotowuje 30 000 drukowanych kalendariów. Działanie to z pewnością zachęci jeszcze więcej amatorów historycznej, piastowskiej rozrywki do spędzenia wolnego czasu na Szlaku Piastowskim. Kalendarium 2017 dostępne jest na stronie www.szlakpiastowski.pl/kalendarz

Koordynator projektu:
Przemysław Buryan
koordynator@szlakpiastowski.pl +48 798 072 200


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki