BIPSobota, 10.6.2023

To początek nowego lasu…

To początek nowego lasu…
To bardzo cenna i niezwykle ważna, także w kontekście edukacji ekologicznej, akcja –zaznacza Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. –Dziś, to my mamy szansę odwdzięczyć się naturze, która na co dzień dba o nasze zdrowie. Podczas tegorocznej akcji zasadziliśmy około 1.400 sztuk sadzonki sosny. Dodam tylko, że pięcioletni bilans przedsięwzięcia to ponad 10.500sadzonek.Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom akcji, a także Nadleśnictwu Gniezno, którego pracownicy zawsze służą nam radą i pomocą – mówi starosta B. Tarczyńska.

Ekologiczną akcję każdego roku wspierają leśnicy Nadleśnictwa Gniezno, którzy poza wstępnym oznakowaniem i przygotowaniem terenu, osobiście czuwają nad prawidłowym sadzeniem nowych drzewek.

- Sadzenie drzew to jak narodziny nowego dziecka.To początek nowego lasu –mówi Marek Michalak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gniezno. -Zadaniem leśniczego jest zarówno pielęgnowanie drzew, jak i sadzenie tych nowych. Musimy mieć świadomość, że praca, którą dziś wykonaliśmy nie będzie służyła nam, ale kolejnym pokoleniom– podkreśla M. Michalak.

Akcję dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach przedsięwzięcia pn. „Konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedze ekologiczną i przyrodniczą oraz propagujące działania na terenie powiatu gnieźnieńskiego”.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki