BIPWtorek, 30.5.2023

XVI edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego

XVI edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego
W finale konkursowych zmagań, rozegranym 21 kwietnia br. w murach I Liceum Ogólnokształcącego, wystartowały reprezentacje z pięciu placówek oświatowych: I LO, III LO, ZSP nr 2, ZSP nr 3 oraz ZSOiZ w Trzemesznie. Etap powiatowy składał się z dwóch części: pisemnej – test dla wszystkich uczestników oraz ustnej, do której przeszło pięciu najlepszych uczniów wyłonionych w pierwszym etapie.

Ostatecznie, po zsumowaniu punktów pierwsze miejsce wywalczyła Kaja Magoń z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, drugie Bartosz Wieczorek reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie, a trzecie Klaudia Nowak uczennica Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie. Miejsce tuż za podium zajęła Klaudia Kirszner z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Piąte miejsce przypadło w udziale Jakubowi Kierczyńskiemu, uczniowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Konkursowi towarzyszył wykład prof. Antoniego Zajdla z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, dotyczący zanieczyszczeń powietrza oraz multimedialna prezentacja „Monitoring jakości powietrza Gniezna" przygotowana przez studenta III roku inżynierii środowiska PWSZ w Gnieźnie - Bartosza Kołodzieja.

Wydarzenie zorganizowano w ramach przedsięwzięcia pn. „Konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą oraz propagujące działania przyjazne środowisku na terenie powiatu gnieźnieńskiego” i dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki