BIPPiątek, 02.6.2023

„Dni Pary 2017” już wkrótce

 „Dni Pary 2017” już wkrótce

Program wydarzenia ogłoszony zostanie oficjalnie po „długim weekendzie”, ale już dziś wiemy, że znajdzie się w nim sporo atrakcji, w tym m. in.: przejazdy koleją parkową, wystawy, przejażdżki drezynowe oraz zwiedzanie obiektu. Po raz kolejny Parowozownia Gniezno weźmie również udział w Nocy Muzeów.

Wzorem ubiegłych lat temat tegorocznych „Dni Pary” poświęcony jest jednej z epok w dziejach rozwoju kolei. Po omówieniu obu wojen światowych i okresu międzywojennego pora na barwny, ale i trudny czas PRL-u, któremu dedykowane będą trzy wystawy tematyczne: „Kalendarium PRL”, „Kolej w PRL” oraz „Technika PRL”. Ostatnią z wymienionych wystaw współtworzyć mogą mieszkańcy! Organizatorzy zachęcają wszystkie osoby, które chciałyby zaprezentować podczas „Dni Pary” posiadane przez siebie urządzenia, wyposażenie lub inne cenne przedmioty z tego okresu, do przekazania ich w dniach 01.05, 02.05, 03.05 lub 06.05 w parowozowni (ul. Składowa 1) w godzinach 10:00 – 15:00. O kontakt w wymienionym terminie lub pod adresem e-mailowym: kontakt@dnipary.pl proszeni są także właściciele wszelkich pojazdów z epoki, które mogą wziąć udział w odbywającym się w ramach imprezy pokazie.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki