BIPPiątek, 09.6.2023

Zapraszamy na XII Maraton Lednicki

za pośrednictwem strony internetowej maratonu www.maratonlednicki.pl Tegoroczną edycję maratonu oprócz powiatu poznańskiego wspiera powiat gnieźnieński, na terenie którego położone są pola lednickie. Zgodnie z ideą biegu wszyscy biegacze zaczynają i kończą bieg razem.

Trasa maratonu będzie wiodła z Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu, ulicami Poznania dalej przez Kicin, Wierzenicę, Karłowice, Wronczyn, Łagiewniki, Skrzetuszewo, po których czekać będą pola lednickie. Jak każdego roku maratończycy przybiegną bezpośrednio pod ołtarz, tuż przed uroczystą Mszą Świętą, a następnie przebiegną przez bramę rybę. To wszystko w obecności kilkudziesięciu tysięcy osób, uczestników spotkań młodych Lednica 2000.

Dla maratończyków, oprócz pakietów startowych, przygotowane zostaną posiłki i napoje na trasie oraz tradycyjnie ciepły posiłek już na polach lednickich. Nie zabraknie również pamiątek lednickich.

Ze względów bezpieczeństwa w biegu udział może wziąć nie więcej niż 200 osób. Maraton Lednicki to wyjątkowy bieg, który pozostaje na długo w pamięci wszystkich uczestników.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki