BIPPiątek, 09.6.2023

Znamy najlepszych Ekoliderów!

Znamy najlepszych Ekoliderów!

Przyznano również tytuły Mecenasa Przyrody. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia zebrano m. in. 91,3 tony surowców wtórnych i ok. 13 ton karmy dla zwierząt.

Idea konkursu opiera się głównie na działaniach w zakresie racjonalnej gospodarki odpadami. Uświadamia także dzieciom i młodzieży, w jaki sposób dbać o środowisko przyrodnicze. „Ekolider” obejmuje wiele kategorii: odzysk surowców wtórnych, odzysk nakrętek od butelek PET, kronikę aktywności ekologicznej, pomoc zwierzętom leśnym, zbiórkę zużytych baterii oraz „ekolans”, czyli pomysł na propagowanie inicjatyw i edukacji ekologicznej wśród mieszkańców.

W tegorocznej edycji konkursu, udział wzięły 23 placówki oświatowe z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego, od szczebla przedszkola do szkoły gimnazjalnej (12 przedszkoli, 8 szkół podstawowych i 3 gimnazja - łącznie 5288 wychowanków).

Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Miejski w Gnieźnie, Polski Klub Ekologiczny – Koło w Gnieźnie, Nadleśnictwo Gniezno oraz Polski Związek Łowiecki. W pracach Kapituły uczestniczył również przedstawiciel lokalnych mediów.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najlepszych Ekoliderów nastąpi 9 czerwca br. o godz. 12:00 na terenie Nadleśnictwa Gniezno.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki