BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Jak przygotować się na upał?

Jak przygotować się na upał?
Na zaproszenie Beaty Tarczyńskiej, starosty gnieźnieńskiego w spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli przedstawiciele lokalnych służb i straży: asp. sztab. Anna Osińska - oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek - profilaktyk społeczny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, kpt. Beata Bułat, specjalista sekcji kontrolno-rozpoznawczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Piotr Kordek, ratownik medyczny Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie i Andrzej Klimuk z wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego.

Goście konferencji wspólnie podkreślali, iż najbardziej narażone na skutki wysokich temperatur są dzieci oraz osoby starsze, które w przypadku, gdy temperatura powietrza oscyluje wokół 30o C powinny w miarę możliwości pozostać w swoich domach. Pamiętać należy również, iż pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe, bowiem temperatura w nagrzanym samochodzie może dochodzić do 50 – 60o C. w upalne dni należy także regularnie nawadniać organizm, nosić lekkie ubrania oraz nakrycia głowy.

Poniżej zamieszczamy broszurę informacyjną wydaną przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w której znajdują się najważniejsze wskazówki, dotyczące profilaktyki i bezpieczeństwa w trakcie upałów.

• Jak przygotować się na upał - poradnikdrukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki