BIPPoniedziałek, 27.9.2021

Ruszają wycieczki Szlakiem Piastowskim

Ruszają wycieczki Szlakiem Piastowskim
Pierwsza wycieczka autokarowa została zaplanowana już 4 listopada. Celem podróży będzie Giecz,a konkretnie zwiedzanie kościoła św. Mikołaja, rezerwatu archeologicznego oraz – co najważniejsze – udział w inscenizacji rytuałów słowiańskich związanych ze świętem zmarłych – Dziady 2017.

Po roku funkcjonowania działalność klastra została rozszerzona do roli organizatora turystyki. Stowarzyszenie uzyskało w dniu 7 września br. stosowny wpis do ewidencji Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a co za tym idzie - możliwość aktywnego zwiększania ruchu turystycznego w Wielkopolsce i na Kujawach poprzez intensywną sprzedaż pakietów turystycznych. Zabieg ten ma na celu przede wszystkim wzrost zainteresowania Szlakiem Piastowskim oraz finansowanie dalszej popularyzacji atrakcji turystycznych regionu. Stowarzyszenie uruchomiło stronę www.szlakpiastowski.travel, na której zamierza wkrótce udostępnić więcej informacji i szczegółów na temat swoich kolejnych inicjatyw. W planach jest sprzedaż pakietów jedno, dwu i trzydniowych, a głównymi ich odbiorcami w pierwszym roku mają być szkoły i biura turystyczne organizujące wyjazdy grupowe na terenie Polski.

Pierwszą inicjatywą promującą nową odsłonę działalności Klastra Turystycznego „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” jest wycieczka autokarowa do Giecza z okazji kolejnej już inscenizacji rytuałów słowiańskich. Co roku, wydarzenie to cieszy się dużą popularnością, a ze względu na czas realizacji, umownie jest wydarzeniem kończącym wysoki sezon na Szlaku Piastowskim. „Chcemy jeszcze w tym roku zaznaczyć naszą obecność jako organizatora pakietów turystycznych i zapowiedzieć, że w kolejnych latach będziemy wychodzić z kolejnymi i coraz atrakcyjniejszymi propozycjami” – mówi Przemysław Buryan, koordynator wielkopolskiej części Szlaku Piastowskiego.

Organizatorzy zaplanowali wyjazdy na wycieczkę do Giecza z Kalisza i Poznania, odpowiednio o godzinie 12:00 i 13:00. Ze względu na inauguracyjny charakter udział w nich można wziąć za promocyjną cenę 49 złotych za osobę. Więcej informacji udziela biuro koordynatora szlaku – dostępne pod numerem 798 072 200 lub pod adresami mailowymi: koordynator@szlakpiastowski.pl i biuro@szlakpiastowski.travel.
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych