BIPPiątek, 02.6.2023

II Powiatowy Turniej Wiedzy Brainon rozstrzygnięty!

II Powiatowy Turniej Wiedzy Brainon rozstrzygnięty!

W czwartek,9 listopada w Centrum Kultury „eSTeDe”,odbył się „II Powiatowy Turniej Wiedzy Brainon dla szkół ponadgimnazjalnych”.Rozgrywki przebiegały pod patronatem Beaty Tarczyńskiej, 
 

starosty gnieźnieńskiego, która osobiście powitała uczestników, życząc im wielu wrażeń i emocjonującej rywalizacji. 

Zwycięzcą drugiej edycji turniejuzostała reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Drugie miejsce zajęło I liceum Ogólnokształcące, a trzecie Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu gnieźnieńskiego.Nagrody rzeczowe dla zawodników i najlepszych drużyn wręczyli: Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Grzegorz Reszko, dyrektor CK „eSTeDe”. 

- To jedyna taka impreza, organizowana przez Powiat Gnieźnieński, która ma charakter prawdziwego show – mówi Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. – Brainon, w którym udział biorą wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu naszego powiatu, stwarza doskonałą okazję do sprawdzenia przez uczniów swojej wiedzy.Jest również ciekawąformąintegracji placówek oświatowych. Starostwo Powiatowe oraz Centrum Kultury eSTeDepo raz kolejny chętnie wspierają organizację turnieju, tym bardziej, że każda z jego odsłon ma niepowtarzalny motyw przewodni. PierwszyBrainon dedykowaliśmy rocznicy 600-lecia Prymasostwa w Gnieźnie, w kolejnym specjalny blok pytań poświęcamy przedsiębiorczości. Pomysłodawcą Brainon dla szkół jest Krzysztof Celka, któremu należą się szczególne podziękowania za otwartość na naszą współpracę – dodaje M. Makohoński. 

W ramach rozgrywek Brainon uczestnicy losują, za pomocą specjalnie przygotowanego koła, jedną z konkursowych kategorii: od matematyki i literatury, poprzez film, znane postacie, do wiedzy o wszechświecie. Drużyny odpowiadając na pytania oraz wykorzystując dodatkowe bonusy zdobywają punkty. Wygrywa najlepsza z nich.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki