BIPPiątek, 09.6.2023

Zespół tańca ludowego Gniezno na warsztatach w Pobiedziskach

Zespół tańca ludowego Gniezno na warsztatach w Pobiedziskach

Tańce łowickie i szamotulskie królowały w miniony weekend w Pobiedziskach. 17 tancerzy Zespołu tańca ludowego „Gniezno” przez dwa dni doskonaliło swoje umiejętności na wyjazdowych warsztatach.


Po udanym premierowym koncercie, który odbył się w czerwcu na scenie Centrum Kultury eSTeDe, Zespół tańca ludowego „Gniezno” kontynuuje swoją intensywną działalność. W miniony weekend 9-10 grudnia br. w Ośrodku Kultury w Pobiedziskach zorganizowano warsztaty, podczas których gnieźnieńscy tancerze, pod czujnym okiem instruktorki Ireny Kolanowskiej, przygotowywali i rozwijali suitę tańców, z którą występować będą na koncertach w przyszłym sezonie. W warsztatach udział wzięli również zaproszeni goście: Włodzimierz Kuczyński, wieloletni tancerz zespołu „Szamotuły” oraz Waldemar Jurek, akordeonista z kapeli szamotulskiej. 

Jak podkreślali organizatorzy i sami uczestnicy, taneczne warsztaty gwarantują możliwość wszechstronnego rozwoju oraz pracy nad uatrakcyjnieniem repertuaru. Są również doskonałą formą integracji, a także podsumowania całorocznych osiągnięć. 

- Od dnia premierowego występu w czerwcu tego roku na scenie Centrum Kultury eSTeDe, Zespół tańca ludowego „Gniezno” poczynił ogromne postępy – mówi Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. – Wspólne próby i warsztaty, również wyjazdowe, przyniosły doskonały efekt w postaci bogatego repertuaru, który już w przyszłym roku zaprezentujemy mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego. Możliwość obcowania z kulturą ludową na wysokim poziomie, to nowa jakość, której w powiatowej kulturze od dawna brakowało – dodaje dyr. Marcin Makohoński. 

Całość warsztatów zorganizowana została ze środków finansowych Centrum Kultury „Scena to dziwna”, przy udziale Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, w ramach wsparcia zespołów reprezentacyjnych.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki