BIPPiątek, 02.6.2023

Prawie 4 mln zł. z UE dla eSTeDe

Prawie 4 mln zł. z UE dla eSTeDe

20 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak oraz Dyrektor CK eSTeDe Grzegorz Reszko podpisali umowę o dofinansowanie na kwotę blisko 4 ml zł na przebudowę i modernizację Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie. W spotkaniu uczestniczyli również Beata Tarczyńska Starosta Gnieźnieński oraz Wicestarosta Jerzy Berlik.

W ramach realizacji projektu pod nazwą „Zwiększenie atrakcyjności instytucji kultury powiatu gnieźnieńskiego Centrum Kultury „Scena to dziwna” przy ul. Roosevelta 42 w Gnieźnie”, wykonane zostaną kompleksowe roboty budowlane obejmujące cały obiekt. Nowe oblicze zyska scena i teren wokół budynku. EsTeDe znacznie poszerzy także ofertę zajęć i pracowni.

Innowacyjny projekt, o łącznej wartości blisko 5,5 mln zł sprawi, że Gniezno doczeka się jednego z najnowocześniejszych ośrodków kultury w regionie, w pełni przystosowanego do potrzeb osób niedosłyszących, niedowidzących oraz niepełnosprawnych ruchowo. Realizacja inwestycji powinna planowo rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki