BIPŚroda, 31.5.2023

Powstał VI tom z serii Kultura Piastów dla dzieci

Powstał VI tom z serii Kultura Piastów dla dzieci

Jest już gotowy VI tom z serii Kultura Piastów dla dzieci. Tym razem tematem książki jest życie mnichów w średniowiecznych klasztorach. Publikację wydał Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” we współpracy z partnerami samorządowymi, m.in. z Powiatem Gnieźnieńskim, Miastem Gnieznem i Gminą Trzemeszno.

Publikacja przedstawia życie codzienne w klasztorze oraz rolę zakonów w kulturze średniowiecznej, w tym ich znaczenie dla rozwoju budownictwa, rzemiosła, uprawy roli, a także kultury i sztuki. Tematyka książki odnosi się bezpośrednio do kilkunastu obiektów Szlaku Piastowskiego związanych z życiem klasztornym, zlokalizowanych zarówno na terenie województwa wielkopolskiego, jak i kujawsko-pomorskiego.

Cele wydania publikacji były dwojakie. Po pierwsze ma ona propagować wiedzę o roli klasztorów w rozwoju szeroko pojętej kultury średniowiecznej Polski. Po drugie, ma promować turystycznie zabytki Wielkopolski i Kujaw związane z historią klasztorów.

Autorem niniejszej publikacji jest artysta-plastyk Jaroslaw Gryguć, autor dotychczasowych pięciu tomów serii. Konsultację naukową zapewnili prof. dr hab. Andrzej Wyrwa, Dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy; o. Zenon Garus, proboszcz i gwardian oo. Franciszkanów w Gnieźnie oraz Tomasz Janiak z Muzeum Początków Państwa Polskiego.

W niedalekiej przyszłości książka trafi na rynek wydawniczy. Już teraz książkę można nabyć za 9,90 zł. od wydawcy – Klastra Turystycznego „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”. Osoby zainteresowane kupnem VI tomu mogą kontaktować się za pośrednictwem biuro@szlakpiastowski.travel. Niebawem publikację będzie też można zakupić w sklepie internetowym na stronie www.szlakpiastowski.travel

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki